Prestiżowa nagroda dla POIT w Moskwie

Pozycja Polski na rynku rosyjskim - doceniona

Andrzej Sierakowski, dyrektor Ośrodka POT w Moskwie (z prawej) i minister Anatolij Jaroczkin, przewo

W moskiewskim Hotelu Prezydent, 24 września podczas gali z okazji Dnia Turystyki, wręczano doroczne nagrody Ministra Turystyki. Przyznano trzy drugie nagrody. Otrzymały ją Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Moskwie oraz przedstawicielstwa Hiszpanii i Turcji.

W tym roku nagrody Ministra Turystyki wręczano po raz szósty. Nadano im znajomo brzmiącą nazwę „Premia Sienkiewicza” dla upamiętnienia postaci Jurija Sienkiewicza, zmarłego w 2003 roku lekarza, dziennikarza i popularyzatora turystyki, piastującego między innymi funkcję przewodniczącego Towarzystwa Podróżników Rosji.

Otwierając ceremonię wręczania nagród minister Anatolij Jaroczkin, przewodniczący Federalnej Agencji Turystyki stwierdził, że według szacunków krajowych ekspertów wkład turystyki do PKB Rosyjskiej Federacji wynosi 2.5 proc., a kraj ten posiada tak ogromny potencjał do rozwoju przemysłu turystycznego, że z czasem stać on się może jednym z priorytetowych sektorów rosyjskiej gospodarki.

Rozwojowi tego potencjału w największym pod względem terytorialnym państwie na świecie służą programy rozwoju turystyki. Są one wdrażane w 65 na 89 równoprawnych podmiotów Federacji Rosyjskiej – w obwodach, republikach, krajach, okręgach autonomicznych, miastach wydzielonych. Łączne środki przeznaczone na ich realizację wynoszą około 40 miliardów rubli.

Nagrody Ministra Turystyki, jak na skalę kraju przystało, przyznawano aż w 18 kategoriach i szeregu specjalnych nominacjach. W kategorii „Najlepsze przedstawicielstwo administracji turystycznej w Rosji”, na około 50 pracujących w Federacji Rosyjskiej narodowych przedstawicielstw turystycznych, pierwszą nagrodę otrzymała Kuba. Drugie miejsce zajął reprezentujący nasz kraj Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Moskwie - ex aequo z Hiszpanią i Turcją - prawdziwymi gigantami na rosyjskim rynku turystycznym,

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit