Premiera raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2016”

Rekordowe liczby i zapowiedź nowego projektu

14 marca podczas inauguracji Meetings Week Poland odbędzie się premiera Raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce - Poland Meetings and Events Industry Report 2016”. Wyniki prowadzonych w 2015 roku badań zostaną przedstawione podczas konferencji prasowej o godz. 12:30 w PGE Narodowy.

Raport opracowany został już po raz siódmy przez Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej. Współpraca z wszystkimi regionalnymi biurami marketingu miejsc (convention bureaux), rekomendowanymi organizatorami kongresów oraz podróży motywacyjnych, obiektami oraz uczelniami wyższymi umożliwiła zebranie danych z czternastu województw, kilkudziesięciu obiektów i dała szansę dokonania analizy rekordowej liczby 33980 spotkań i wydarzeń.

- Oszacowany na podstawie tych danych wkład przemysłu spotkań w gospodarkę kraju to 1577,3 mln PLN, a łączny wkład w tworzenie miejsc pracy to 30312 miejsca pracy w skali kraju. Warto również zwrócić uwagę na ponad 150 międzynarodowych konferencji planowanych w Polsce do 2021 roku oraz prawie 7 mln uczestników spotkań tylko w omawianych spotkaniach w 2015 roku. – podsumowuje Krzysztof Celuch, kierownik Poland Convention Bureau POT i autor raportu.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit