Prestiżowa nagroda Best Travel 2018 dla Polski

Eksperci prestiżowego przewodnika turystycznego Lonely Planet uznali Polskę za jeden z najlepszych kierunków turystycznych w kategorii „Top 10 Best Value places to travel to in 2018”. Przyznawaną w ramach plebiscytu „Best in Travel” nagrodę odebrali na międzynarodowych targach World Travel Market w Londynie wiceminister sportu i turystyki Dariusz Rogowski oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

W centrum wystawienniczo-konferencyjnym ExCeL w Londynie trwają międzynarodowe targi World Travel Market Londyn 2017. W wydarzeniu uczestniczą wiceministr sportu i turystyki Dariusz Rogowski i prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Drugi dzień targów był dla Polski szczególnie udany. Minister Rogowski wraz z prezesem Andrzejczykiem odebrali z rąk przedstawicieli prestiżowego przewodnika turystycznego Lonely Planet najważniejszą nagrodę turystyczną roku. Polskę została uznana za jeden z najlepszych kierunków turystycznych w kategorii „Top 10 Best Value places to travel to in 2018”.

Wśród wyróżnionych krajów, tylko cztery znajdują się w Europie. Poza Polską, są nimi Estonia, Hiszpania (Lanzarote) oraz Wielka Brytania.

Wśród atrakcji turystycznych naszego kraju wymieniony został Kraków, który przyciąga, jak podkreślono w komunikacie, tłumy większe niż Praga czy Berlin i ma korzystniejsze ceny, stare miasto w Gdańsku oraz piękna sceneria Wybrzeża. Doceniono również piękno historyczne Lublina, Torunia oraz Tarnowa. Fanom spotkań z naturą, przewodnik poleca Zakopane oraz Białowieski Park Narodowy. Przewodnik chwali Polskę również za niedrogie połączenia kolejowe i autobusowe, przystępne ceny posiłków, piwa i zakwaterowania.

Podczas targów World Travel Market w Londynie, Polska prowadzi niezwykle aktywną promocję naszego kraju i jego walorów turystycznych. Przygotowane przez Polską Organizację Turystyczną stoisko zajmuje w tym roku 195 metrów kwadratowych, z czego 15 metrów kwadratowych przeznaczono specjalnie na turystykę medyczną.

Nasz pawilon jest jednym z chętniej odwiedzanych. Duże zainteresowanie wzbudza prezentowana przez Polskę oferta oraz samo stoisko. W jego otwarciu, w poniedziałek 6 listopada, uczestniczyli między innymi wiceminister sportu i turystyki Dariusz Rogowski, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk oraz posłowie Grzegorz Matusiak, Maciej Masłowski i Tomasz Kucharski.

Przedstawiciele polskiej delegacji wzięli również udział w koktajlu networkingowym z dziennikarzami akredytowanymi na targi. Prezentowano w jego trakcie bogatą ofertę turystyczną Polski, nie zabrakło również poczęstunku z polskich przysmaków oraz polskiego wina.

Przygotowana na targi WTM Londyn oferta Polski jest niezwykle różnorodna i obejmuje wiele gałęzi turystyki. Dla rynku brytyjskiego szczególnie ważna z naszego punktu widzenia jest między innymi oferta city breaks. Proponowane są na przykład wycieczki do Krakowa, Warszawy czy Lublina. Przygotowana została też szeroka oferta turystyki kulturowej i aktywnej oraz turystyki medycznej w ramach projektu „Go to brand”.

Wystawcami w polskim pawilonie są dwa regiony – Małopolska i województwo lubelskie, które prezentują atrakcyjne oferty pobytowe. Polskę promuje również 17 przedsiębiorców z branży usług turystycznych.

Podczas targów WTM Londyn odbywają się również liczne spotkania biznesowe z przedstawicielami firm brytyjskich.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit