Certyfikaty POT

Pretendenci z Lubelskiego

Zwycięzcy konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2009…Więcej »

W centrum Starego Miasta w Lublinie, w historycznych salach Trybunału Koronnego, lubelska ROT ogłosiła wyniki konkursu „Na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego’2009”.

Do konkursu zgłoszono 16 kandydatur. Kapituła pod przewodnictwem Piotra Franaszka, prezesa Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i dyrektora Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, w składzie: Andrzej Wasilewski, kierownik Oddziału Turystyki w Departamencie Promocji, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, sekretarz LROT; Robert Mazur, członek Zarządu LROT, właściciel BP Warta-Travel; Ryszard Montusiewicz, redaktor naczelny Radia Lublin; Krystyna Radzik, prezes Regionalnej Izby Turystyki w Lublinie; Stanisław Turski, dyrektor Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej - w głosowaniu tajnym wyłoniła trzech laureatów i przyznała pięć wyróżnień.

Do etapu ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny nominowano trzy produkty: „Jarmark Jagielloński w Lublinie”, „Ocalić od Zapomnienia” – II rekonstrukcja bitew pod Tomaszowem Lubelskim, „Noc Kultury w Lublinie”.

Nominowane i wyróżnione produkty turystyczne

I miejsce – „Jarmark Jagielloński w Lublinie”. Największe po wschodniej stronie Wisły wydarzenie artystyczno-kupieckie łączące prezentację tradycyjnych wyrobów rękodzielniczych i rzemieślniczych twórców z wielu krajów oraz bogaty program wydarzeń kulturalnych. Jarmark odbywa się od 2007 roku w scenerii Starego Miasta w Lublinie w okolicach 15 sierpnia (na pamiątkę XV-wiecznego jarmarku ustanowionego w Lublinie przez króla Kazimierza Jagiellończyka). Bogaty program obejmuje m.in. prezentacje ponad 300 stoisk handlowych oferujących tradycyjne wyroby sztuki ludowej i rękodzielniczej, warsztaty rzemiosła ludowego, pokazy „ginących zawodów”, widowiska historyczne, turnieje rycerskie, występy zespołów muzycznych, teatrów, happenerów, sztukmistrzów i artystów ulicy.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit