Promocja polskich regionów na EXPO 2015 w Mediolanie

Mediolan3

 

W Mediolanie rozpoczęły się tygodnie dedykowane polskim regionom. Polska Organizacja Turystyczna wraz z regionem małopolskim, świętokrzyskim, podlaskim, kuajwsko-pomorskim, dolnośląskim, lubelskim oraz gminami nadmorskimi i Warszawą promują polską turystykę na Światowej Wystawie EXPO 2015.

Tak, jak po rozpoczęciu Tygodniem Polskim 18-24 maja br. działania będą prowadzone zarówno w pawilonie polskim jak i przed budynkiem. Scenariusz działań zaplanowanych na kolejne tygodnie wykorzystuje elementy sadu i jabłek bezpośrednio nawiązując do projektu pawilonu polskiego. Zapraszamy odwiedzających do Cudownej Krainy Jabłka - The Wonderland of Apple, z całą feerią barw i kształtów, atrakcyjnością, różnorodnością, pozytywną energią i ze smacznym polskim jabłkiem w roli głównej.

Mediolan6Dziewięć tygodni aktywności i promocji Polski w strefie przed polskim pawilonem oraz w sali regionów łączy spójna, prosta opowieść o jabłku, które rośnie i dojrzewa w towarzystwie odwiedzających polski pawilon. Specjalnie zaprojektowana "relaksu" przed pawilonem sprzyja delektowaniu się polskimi specjałami.

mediolan4Przedstawiamy historię jabłka na elementach scenografii, koszulkach animatorów, wykorzystujemy do sprawnej komunikacji marketingowej, posługując się nowoczesnymi ikonami graficznymi na elementach informacyjnych i w scenografii przestrzeni. Efektywność przekazu wskazuje na maksymalne uproszczenia w komunikacji i w swoim projekcie działamy w ten sposób, tworząc, dzięki historii jabłka, spójną całość 9 tygodni promocyjnych, wysuwając na pierwszy plan - zgodne z projektem unijnym oraz strategią Polskiej Organizacji Turystycznej - promocje regionów w zakresie turystyki miejskiej, przyrodniczej i kulinarnej. W ten sposób pozostaje w zgodzie z tematem tegorocznej Światowej Wystawy EXPO: „Wyżywienie planety, energia dla życia".

Mediolan1Pierwszy tydzień, 5 lipca rozpoczęła Małopolska. Tradycyjnie już przywiozła ze sobą - cieszące się wielką popularnością nie tylko wśród pań - małopolskie czerwone korale. Ozdoby można było zrobić samodzielnie, według własnego uznania, a korali wystaczy na pewno dla wszystkich.

                  

                                Harmonogram wystąpień polskich regionów:

• 5-12 lipca - Małopolskie
• 13-19 lipca - Podlaskie
• 20-26 lipca - Lubelskie
• 27 lipca - 2 sierpnia - Świętokrzyskie
• 2-9 sierpnia - Dolnośląskie
• 10-16 sierpnia - Polska
• 17-23 sierpnia - Kujawsko-Pomorskie
• 24-30 sierpnia - Gminy Nadmorskie
• 31 sierpnia - 6 września - Warszawa

Działania w Mediolanie realizowane są przez POT w ramach projektu "Promujmy Polskę Razem" - kampanii informacyjno-promocyjnej na rynku włoskim, której elementem jest udział w Światowej Wystawie EXPO 2015.

źródło: www.pot.gov.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit