Promocja przez sport niejedno ma imię

Finalisci M 2015

24 października 2015 roku rozegrane zostały, po raz pierwszy w historii Mistrzostw Świata WDC Par Zawodowych w Tańcach Latynoamerykańskich, w Polsce. Przywilej organizacji największego wydarzenia w sporcie tanecznym na świecie otrzymała spółka Polski Taniec SA w roku 2013, dzięki zaangażowaniu w rozwój idei „freedom to dance" w Polsce, głoszonej przez World Dance Council. Dzięki znakomitych osiągnięciom par polskich na arenie światowej nasz kraj mógł otrzymać licencję na organizacje tak wielkiej imprezy.

 Dzięki współpracy Polskiego Tańca SA z Polską Organizacją Turystyczną oraz patronatowi Ministerstwa Sportu i Turystyki, mistrzostwa nabrały jeszcze większej rangi, nie tylko w wymiarze sportowym, ale również promocji naszego kraju. Większość uczestników, sędziów oraz kibiców odwiedziło Warszawę, a co za tym idzie Polskę po raz pierwszy, nie szczędząc pochwał i zachwytów, jak piękny i nowoczesny jest nasz kraj.

Na starcie zawodów stawiło się ponad 60 najlepszych par z różnych zakątków naszego globu. W wyjątkowych przestrzeniach nowoczesnego hotelu DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw, przy blaskach świateł i kamer telewizyjnych, rozpoczęła się niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju impreza. Nie tylko tancerze swoim profesjonalnym i na najwyższym poziomie przygotowaniem uświetnili to wydarzenie.

Organizatorzy również stanęli na wysokości zadania, co zostało zauważone już dzień po mistrzostwach w wystosowanym ze specjalnymi podziękowaniami ze strony światowej organizacji tanecznej World Dance Council, która przyznała Polsce organizację mistrzostw w 2015 roku. Zawody rozegrane w Warszawie postawiły wysoko poprzeczkę krajom przygotowującym się do kolejnych edycji mistrzostw, zapewniając relację internetową całych mistrzostw oraz transmisji telewizyjnej od momentu ceremonii rozpoczęcia do ceremonii zakończenia zawodów.

Mistrzowie Swiata 2015W Warszawie tytuł mistrzowski obronili po raz czwarty Riccardo Cocchi i Yulia Zagoruychenko, reprezentanci USA, a na kolejnych stopniach stanęli tancerze reprezentujący również Amerykę Północną: Maurizio Vescovo / Andra Vaidilaite – Kanada miejsce drugie oraz Stefano Di Filippo / Daria Chesnokova – USA miejsce trzecie. Nasi reprezentanci, po kontuzji w przeddzień mistrzostw, Mark Fiks i Kinga Jurecka-Fiksa zajęli kolejno: 24 miejsce Jakub Rybicki / Nadezhda Martynenko, 31 miejsce Przemysław Modrzyński / Walerija Zurawlewa oraz 35 miejsce Radosław Hojsan / Małgorzata Jabłońska.

Dzięki organizacji mistrzostw w tańcach latynoamerykańskich w naszym kraju i transmisji telewizyjnych, cała Polska mogła zobaczyć również w przerwach zawodów najlepszych w Polsce, Europie i na świecie tancerzy tańców standardowych. To była jedna z niewielu okazji, gdzie mogliśmy pochwalić się i pokazać kunszt tych cichych i nieznanych w naszym kraju sportowców, którzy trenują godzinami, równie ciężko jak inni sportowcy, aby rozsławiać, zdobywając medale, naszą ojczyznę na arenach całego świata, a byli to między innymi: Marek Kosaty i Paulina Glazik, Łukasz Tomczak i Aleksandra Jurecka, Marcin Kleist i Julia Bień, Kamil Kucharczyk i Polina Semenowa, Mateusz Matłoka i Grace Ward, Krystian Baryczka i Anna Korzycka oraz Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka.

Więcej informacji na temat mistrzostw i tańca towarzyskiego, organizatorzy zamieszczają na stronach: www.warsawdance.com  , www.polskitaniec.pl  oraz www.facebook.com/warsawdance 

Źródło: Organizatorzy Mistrzostw - Polski Taniec S.A.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit