Konkurs POT

Przyszli turyści, touroperatorzy, kadra „it”

Pierwszą nagrodą indywidualną  grono jurorów uhonorowało Wiktorię Gruse ze Szkoły Podstawowej nr 62 im. 1 Dyw. Piechoty im. T. Kościuszki w Bydgoszczy za pracę „Przechodzący przez...Bydgoszcz”

Do jubileuszu 50-lecia istnienia systemu informacji turystycznej w Polsce dołączyła dziatwa szkolna trzech pierwszych klas szkoły podstawowej. Z niezwykle obiecującym efektem. Konkurs plastyczny Polskiej Organizacji Turystycznej pokazał wyczulenie, spostrzegawczość i jakże świeże spojrzenie dorastającego pokolenia na historię i turystyczne atrakcje najbliższych okolic i tych dalszych, poznanych rejonów ojczystego kraju.

Przebieg konkursu POT wsparły swoim autorytetem udzielając honorowego patronatu Krystyna Szumilas, minister Edukacji Narodowej i Katarzyna Sobierajska, wiceminister Sportu i Turystyki. Nagrody w konkursie, zgodnie z rodzajami wypoczynku, podzielono  na grupowe i indywidualne. Nagrodą w (umownej) kategorii turystyki zorganizowanej jest jednodniowa wycieczka autokarowa z przewodnikiem po wybranym regionie dla wszystkich dzieci ze zwycięskiej klasy. W puli trzech nagród indywidualnych jest tablet, jakże przydatny do planowania wypraw, czytnik e-book zachęcający do lektury pozycji z dziedziny turystyki i lornetka wskazana  do dobrej orientacji w terenie.

Laureatem głównej nagrody, czyli wycieczki autokarowej zostali uczniowie  Zespołu Szkół Laureatem głównej nagrody, czyli wycieczki autokarowej zostali uczniowie  Zespołu Szkół Specjalnych w Łodzi za pracę „Łódź jak pudełko czekoladek”Specjalnych w Łodzi za pracę „Łódź jak pudełko czekoladek”. Pierwszą nagrodą indywidualną  grono jurorów uhonorowało Wiktorię Gruse ze Szkoły Podstawowej nr 62 im. 1 Dyw. Piechoty im. T. Kościuszki w Bydgoszczy za pracę „Przechodzący przez...Bydgoszcz”. Drugie miejsce przypadło Wiktorii Filipczuk ze Szkoły Podstawowej im. KEN w Strzelewie, która  ukazała kraj w  rysunku  „Słoneczna podróż po Polsce”. Trzecią nagrodę indywidualną  otrzymał Jakub Nowaczek ze Szkoły Podstawowej 7 im. ks. J. Twardowskiego za studium  „Lublin i okolice”.

Wyróżnienia w kategorii praca zespołowa: Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół im. Wedlów-Tuczyńskich w Tucznie („Tuczno, moje miasto”) i Szkoła Podstawowa w Siedlcu („O Łęczycy i jej urokach, i o Diable Borucie”).

Wyróżnienia w kategorii praca indywidualna: Kinga Kozakiewicz ze Szkoły Podstawowej  w Ujeźdźcu Wielkim („Dolina Baryczy”); Zuzanna Kowalska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie („Spichrzle nad Brdą”); Zuzanna Stanicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Turobina („Moje Roztocze”); Magdalena Pawlak ze Szkoły Podstawowej im. mjr. H .Dobrzańskiego „Hubala” w Jankowie („Jankowa - informator turystyczny”); Katarzyna Błońska ze Szkoły Podstawowej nr 7 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 29 w Kielcach („Szata naciekowa w Jaskini Raj koło Kielc”); Róża Imała z Zespołu Szkół nr 108 przy Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu („Łąka w Zakrzewie”).

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit