Puchar ITB dla Polski

Polskie stoisko narodowe na berlińskich ITB nagrodzone zostało pucharem dla najlepszego europejskiego wystawcy.

Prestiżowa szklana kula przypada w udziale narodowemu stoisku, które zbierze najwyższe noty wśród zwiedzających. Ocenie poddawany jest stopień profesjonalizmu w organizacji stoiska, jego aranżacja i funkcjonalność, sposób prezentacji i jakość materiałów promocyjnych, poziom imprez towarzyszących, dobór regionalnych smakołyków kulinarnych oraz kunszt zawodowy personelu obsługującego klientów.

– Bardzo się cieszę z tej nagrody, a jeszcze bardziej z uzasadnienia osób, które ją przyznały. Polskie stoisko zostało docenione i wyróżnione nie tylko za bogatą ofertę atrakcji i aktywności, ale przede wszystkim za wspaniałą atmosferę, niezwykłą gościnność i profesjonalną obsługę. To są walory, które decydują o tym, że coraz więcej turystów wybiera Polskę jako miejsce odpoczynku – powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Podczas tegorocznych targów Polska Organizacja Turystyczna oddała do dyspozycji uczestników stoisko o łącznej powierzchni 752m2. Zaprezentowało się na nim 49 polskich wystawców. Motywem przewodnim była turystyka aktywna – wodna.

– Główną ideą przyświecającą organizacji stoiska w tym roku było aktywne zaangażowanie zwiedzających. Przyznana nagroda dowodzi, że cel udało się osiągnąć – powiedział wiceminister sportu i turystyki Dariusz Rogowski. – Jestem przekonany, że wysoka jakość usług, które Polska ma w swojej ofercie, przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie naszym krajem – dodał.

Podczas targów ITB w Berlinie, do promocji Polski i jej atrakcji turystycznych wykorzystano m.in. filmy w nowoczesnej technologii VR.

– Polscy przedsiębiorcy po raz kolejny nie zawiedli. Nagroda Best Exhibitor Award w kategorii Europa jest także ogromnym sukcesem polskich wystawców i chcę im bardzo podziękować za zaangażowanie. Cieszę się, że jury doceniło na naszym stoisku aktywność Żywego Muzeum Piernika, które w ostatnim roku zostało laureatem Złotego Certyfikatu POT. To potwierdza wysoką jakość nagradzanych przez nas produktów – powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Nagrodę w imieniu odwiedzających przyznaje Wyższa Szkoła Biznesu z Kolonii, która przez wszystkie dni targowe zbiera opinie na podstawie szczegółowej ankiety. Laur za europejską ekspozycję jest nagrodą zespołową dla wszystkich wystawców prezentujących ofertę polskich regionów na stoisku POT, w tym samorządów, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, biur podróży, hoteli, ośrodków spa, zrzeszeń i stowarzyszeń, punktów i centrów informacji turystycznej. Okolicznościową statuetkę i dyplom Second Best Exhibitor ITB 2018 w kategorii Europa, wręczono podczas uroczystej gali. 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit