Rezerwując nocleg on-line wspierasz promocję turystyczną Polski

Jak podkreśla wicedyrektorka Departamentu e-Informacji w POT Magdalena Ragus, Booking.com gwarantuje wysoką  jakość usług, wiarygodność i odpowiedzialność w obsłudze klientów, co stanowiło kluczowe kryterium wyboru partnera posiadającego system rezerwacyjny.

Narodowy portal turystyczny Polskiej Organizacji Turystycznej www.polska.travel nie jest już jedynie źródłem informacji, i choć może wyposażyć w nią najbardziej wymagającego turystę, obecnie spełnia także inne wymagania. Daje możliwość nie tylko zaplanowania podróży według indywidualnych oczekiwań, ale od niedawna również zarezerwowania noclegu z wykorzystaniem systemu Booking.com. W niedalekiej przyszłości portal zaoferuje inne usługi rezerwacyjne i zakupowe, których z reguły spodziewa się podróżny.

- Internet stanowi dzisiaj nie tylko główne źródło informacji, ale również potężne narzędzie sprzedaży. Udział sprzedaży usług turystycznych on-line rośnie z roku na rok, tak więc zintegrowanie informacji z jednoczesną możliwością dokonania zakupu interesujących nas usług staje się wymogiem rynkowym. Narodowy Portal Turystyczny, który w 2014 roku odwiedziło ponad 16,5 miliona turystów, musi więc iść z duchem czasu, i poza ciekawym kontentem oferować coś więcej – mówi Magdalena Ragus (na zdjęciu), wicedyrektorka Departamentu e-Informacji w POT.

Obecnie w bazie do wyboru jest ponad 10 tys. obiektów, w tym pokoje w hotelach o wysokim standardzie i takiej liczbie gwiazdek kategoryzacyjnych, ale i tańsze, w tym także apartamenty. W wyborze pomaga sugestia oceniająca dane miejsce, na przykład określając je jako na przykład „bardzo dobre", „znakomite", „fantastyczne". Można im wierzyć, Booking.com gwarantuje wysoką jakość usług, wiarygodność i odpowiedzialność w obsłudze klientów – co, jak podkreśla Magdalena Ragus, stanowiło kluczowe kryterium wyboru partnera posiadającego system rezerwacyjny. Światowa marka, o czym świadczy między innymi liczba języków, którymi można się posłużyć dokonując rezerwacji. W przypadku www.polska.travel jest ich 23, łącznie z chińskim, co ma znaczenie, gdyż mieszkańcy Państwa Środka coraz liczniej wyruszają w podróże do Europy. Kafelki rezerwacyjne, w które wpisać należy wstępne dane, miasto i datę, rzucają się w oczy. Dla wygody zainteresowanych, umieszczone zostały na wszystkich podstronach tematycznych. Nie trzeba ich szukać.

Usługa rezerwacji miejsc noclegowych dodana została do portalu narodowego wzorem innych krajów i dużych miast. Ma też inny cel. Komercyjny. Wpływy uzyskane tą drogą przeznaczone zostaną na realizację zadań statutowych POT, czyli promowanie polskiej turystyki, Zgodnie bowiem z art. 20 Ustawy o POT, POT może prowadzić działalność gospodarczą i w ten sposób zwiększać swój budżet na działania promocyjne. Ekonomiczny wymiar takiej działalności idzie w parze z podniesieniem atrakcyjności, funkcjonalności i przydatności portalu dla coraz liczniejszej rzeszy turystów planujących podróże, dokonujących zakupów i rezerwacji on-line.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit