Rok Polski w Izraelu

Stoisko narodowe w Jerozolimie

Ambasador RP w Izraelu Agnieszka Magdziak-Miszewska (druga od lewej)  po ceremonii otwarcia odwiedzi

W Jerozolimie, u podnóża murów Starego Miasta, odbyły się 33 Międzynarodowe Targi Sztuki i Rzemiosła „Khutsot Hayotser” – największa letnia atrakcja turystyczna Jerozolimy.

Co roku odwiedza je 100 tys. mieszkańców i turystów z całego świata. Odwiedzający, oprócz możliwości dokonania zakupów, mogli skorzystać z bogatej oferty kulturalnej (koncerty, happeningi, teatr, pokazy tańca, pokazy wyrobu sztuki użytkowej).

Targi otwarte były dla zwiedzających codziennie (prócz piątków) w godzinach wieczornych, od godziny 18.00 do północy. Uczestniczyło w nich 100 wystawców izraelskich oraz reprezentanci 40 krajów, m.in.: Chin, Indii, Indonezji, Korei, Nepalu, Tajlandii, Argentyny, Boliwii, Brazylii, Chile, Kolumbii, Gwatemali, Peru, Kamerunu, Etiopii, Madagaskaru, RPA, Jordanii, Kazachstanu, Gruzji, a z Europy, oprócz Polski, również Grecji, Węgier, Serbii i Turcji.

Tegoroczne targi stanowiły część obchodów związanych z 60. rocznicą powstania Państwa Izrael. Patronat honorowy nad targami objął izraelski minister Turystyki, minister Spraw Zagranicznych, a także lokalne władze Jerozolimy. Obecność Polski, która po raz pierwszy brała udział w tym prestiżowym wydarzeniu, miała związek z trwającym Rokiem Polskim w Izraelu.

Oficjalnego otwarcia targów dokonali Uri Lupolianski, mer Jerozolimy oraz Agnieszka Magdziak-Miszewska, ambasador RP w Izraelu, która po ceremonii otwarcia odwiedziła polskie stoisko i wyraziła uznanie za jego bogatą ekspozycję.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit