Oficjalna wizyta na stoisku narodowym

Szczególna ceremonia

Chociaż tegoroczna mnogość targowych wydarzeń z udziałem polskich wystawców jest wyjątkowa są wśród nich chwile, które mimo wszystko godne są szczególnego zapamiętania.

Do nich należy pierwszy dzień targów, który oficjalna delegacja Niemiec i Polski rozpoczęła od wizyty na Stoisku Polskim w hali nr 15. Nasz kraj, jako oficjalny partner tegorocznych targów ITB, znalazł się w centrum uwagi mediów i środowisk opiniotwórczych, dlatego też uroczystość otwarcia stoiska polskiego zgromadziła licznie przybyłych gości i tłum widzów.

Obecny podczas uroczystość Marek Prawda, polski ambasador w Niemczech wyznał, że jest bardzo dumny z tego, w jaki sposób Polska prezentuje się podczas tak ważnych wydarzeń w stolicy Niemiec. To już druga poważna impreza z udziałem Polski w Berlinie, bowiem byliśmy również krajem partnerskim Gruene Woche – święta ekologii i środowiska w styczniu 2011.

Na potrzeby ceremonii otwarcia stoiska polskiego przygotowano aż 6 par nożyczek. Wstęgę przecinało jednocześnie sześciu znamienitych przedstawicieli świata turystyki. Gospodarzy ITB reprezentowali Ernst Burgbacher, parlamentarny sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Klaus Wowereit, burmistrz Berlina i Klaus Laepple, prezydent Niemieckiego Zrzeszenia Turystyki zaś Kraj Partnerski prezydent Lech Wałęsa, Adam Giersz, minister Sportu i Turystyki i Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Po uroczystym przecięciu wstęgi Rafał Szmytke wręczył gościom piłki futbolowe – gadżety promocyjne Polski nawiązujące do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Temat mistrzostw przewija się w wystąpieniu promocyjnym Polski, a miasta – gospodarze mistrzostw mają własną ekspozycje w ramach polskiego stoiska narodowego. Minister Giersz wykazał sportowego ducha, wykonując na scenie z wprawą piłkarza ekstraklasy pokaz kopnięć i podrzutów, czym dowiódł, że jego kompetencje wykraczają daleko poza widzenie sportu jedynie z perspektywy ministerialnego gabinetu.

W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy i działacze turystyki, a zwiedzanie stoisk i prezentacja wystąpień regionów trwała do późnych godzin popołudniowych.

Elżbieta Tomczyk-MiczkaNie dłuższa niż błysk flesza chwila „prywatności” w pełnieniu obowiązków podczas targów ITB. Od prawej prezes Rafał Szmytke oraz wiceprezesi Elżbieta Wąsowicz-Zaborek i Bartłomiej Walas / fot.: E. Tomczyk-Miczka

10 marca odbyła się konferencja prasowa Polski jako Kraju Partnerskiego ITB Berlin 2011. Wzięli w niej udział (od lewej) Jan Wawrzyniak, dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Berlinie, Katarzyna Sobierajska, wiceminister Sportu i Turystyki, Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Marcin Herra, prezes PL 2012

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit