Szkolenie POT wraz z otwarciem Sezonu Letniego 2015 w Małopolsce

Szkolenie1

Za nami pierwsze z cyklu 16 szkoleń realizowanych Przez Polską Organizację wraz Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi i Lokalnymi Organizacjami Turystycznymi w ramach projektu „Wiedza, produkt i współpraca kluczem do sukcesu w turystyce". Czy bardzo udane szkolenie w Pomorskiem będzie miało kontynuacje w Małopolsce?

 

 

Na początek garść informacji na temat celów, jakie przyświecają organizatorom projektu?

Szkolenia mają udzielić wsparcia eksperckiego dla ROT-ów, LOT-ów, JST, branży turystycznej tworzącej i sprzedającej produkty turystyczne w zakresie; współpracy regionalnej, promocji turystycznej, profesjonalizacji produktów turystycznych z nowymi trendami zagranicznymi, również ze specyfiką wybranego rynku zagranicznego w kontekście tworzenia oferty i zapotrzebowania na określone produkty turystyczne. Osobną częścią szkolenia będzie debata; propozycja stworzenie platformy do dyskusji merytorycznej dotyczącej zarządzania turystyką w poszczególnych regionach, uwzględniając potrzeby wszystkich.

Pierwsza część szkolenia to prezentacja Agaty Witosławskiej, Dyrektora Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Madrycie na temat Światowych Dni Młodzieży Krakowie – jako wydarzenie dla ducha i... dla biznesu. Będzie mowa o ofercie turystyki opartej na duchowości, która w Małopolsce ma wyjątkowo wysoką rangę w kontekście skutecznej strategii działania na rynku hiszpańskim, gdzie turystyka pielgrzymkowa ma się bardzo dobrze.

Jak nie zgubić się na szlaku? Projektowanie aplikacji mobilnych dla branży turystycznej. Wiedzą na temat nowoczesnych form komunikacji, zwłaszcza w dziedzinie projektowania aplikacji mobilnych, podzieli się z uczestnikami szkolenia przedstawiciel firmy Edisobda Michał Madura. Zaprezentowana wiedza pozwoli na poszerzenie zakresu instrumentów wykorzystywanych w marketingu terytorialnym oraz transfer tej wiedzy dalej do partnerów lokalnych.

Wreszcie panel regionalny; Współpraca w regionie – wokół produktu lokalnego, moderowany przez dr Piotra Zmyślonego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu przy udziale ekspertów z regionu, parających się na co dzień pracą w turystce, w instytucjach i stowarzyszeniach różnego szczebla, zogniskuje dyskusję wokół pytania o efektywność tworzenia produktu lokalnego. To zagadnienie będzie tematem wystąpienia Anny Jędrochy, prezesa Krakowskiej Izby Turystyki, jednego z zaproszonych ekspertów.

Szkolenie POT/ROT/LOT odbędzie się 22 maja 2015 r., Hotel Klimek, Złockie 107 w Muszynie - http://mot.krakow.pl

Szkolenie zbiegnie się z otwarciem sezonu letniego 2015 w Małopolsce, na które też serdecznie zapraszamy.

„SMAKOWITE GORLICKO – SĄDECKIE ZAPRASZA"
Organizatorzy planują wiele atrakcji w sobotę 23 maja w Muszynie. Na uczestników Otwarcia Sezonu Letniego, organizowanego przez Małopolską Organizację Turystyczną. Część z nich jest związana jest z promocją Szlaku Architektury Drewnianej, a wśród nich wystawa fotografii „Cerkwie Łemkowske – blisko serca", otwarty rajd rowerowy „Odkryj szlak" oraz bezpłatne wycieczki autokarowe po Szlaku Architektury Drewnianej. Specjalne konkursy i prezentacje związane są z II urodzinami Campera Małopolskiego. Podczas dnia odbędą się koncerty pod hasłem „ W muzycznej krainie", lot balonem na ogrzane powietrze, pokazy ratownictwa górskeigo, warsztaty taneczne . Na finał imprezy przewidziano koncert Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego w ramach festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie". Aktywnościom będą towarzyszyć stoiska i pokazy produktów lokalnych, degustacje dań regionalnych i wystawa kolekcji mody inspirowanej folklorem Lachów Sądeckich, Pogórzan i Łemków. W tym dniu wiele atrakcji będzie bezpłatnych, niektóre z nich, jak spływ pontonami po rzece Poprad, za połowę ceny Noclegi w Muszynie w wybranych obiektach z rabatem nawet do 55 % !.

Patronem medialnym jest Dziennik Rzeczpospolita


Informacja: Departament Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej POT

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit