Trzy podróżniczki zwyciężają w pierwszych Turystycznych Mistrzostwach Blogerów

W obecności uczestników ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki, dokonano oficjalnego ogłoszenia zwycięzców Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Najlepiej reprezentowane, opisane, ukazane filmowo i zarekomendowane użytkownikom mediów społecznościowych, zostało województwo kujawsko-pomorskie.

Główne nagrody przypadły podróżniczkom. Trzy utalentowane autorki blogów, decyzją kapituły, sklasyfikowane zostały na trzech pierwszych miejscach. Choć zgodnie z regulaminem finał kończy się wyłonieniem laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, na poddanie uwadze czytelników zasługuje konkursowy dorobek wszystkich biorących udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów. Powstało wiele wartościowych materiałów, które są plonem podróży po Polsce. Pomysł zaproszenia do rywalizacji influencerów polega między innymi na tym, aby wykorzystać ich medialny talent do wypromowania miejsc mniej znanych, które dotąd pomijane były w przewodnikach. Zadaniem autorów blogów było odnalezienie ich, ukazanie czytelnikom ich piękna i w przekonywujący sposób zarekomendowanie dostrzeżonych turystycznych walorów. W kreacji przekazu medialnego istotna rola przypadła regionalnym organizacjom turystycznym, które przygotowały listę proponowanych produktów turystycznych zasługujących na wypromowanie.

Ponad 2 mln odbiorców

W ramach mistrzostw powstało ponad 40 wpisów na blogach oraz kilkaset w mediach społecznościowych. Całkowity zasięg projektu przekroczył 2 miliony obiorców. Z relacji blogerów powstanie przewodnik po Polsce. Wiarygodny, przekonywujący, stworzony przez osoby kochające podróże i swój rodzinny kraj, darzone zaufaniem przez liczne grono odbiorców korzystających z rekomendacji w mediach społecznościowych.

Oceniając konkurs podczas Światowego Dnia Turystyki, minister sportu i turystyki Witold Bańka, podkreślił zbieżność tematyki obchodów wyrażonej w haśle „Turystyka i transformacja cyfrowa” z skuteczną metodą przekazu treści promocyjnych przy wykorzystaniu internetu, której przykładem są między innymi Mistrzostwa Polski Blogerów, które mają zainspirować Polaków do zwiedzania naszego kraju.

Z LosWiaheros po Pomorzu i Kujawach

Do współzawodnictwa przystąpiło prawie 60 blogerów z całej Polski. Zwyciężyła Alicja Rapsiewicz reprezentująca województwo kujawsko-pomorskie. Autorka bloga o sugestywnie spolszczonej nazwie LosWiaheros, prezentuje się jako wytrawna globtroterka, która po czteroletniej podróży po kontynencie azjatyckim i Australii, porównując wrażenia, tym bardziej potrafi docenić piękno ojczystego kraju. Swoich czytelników poprowadziła przez kilka miejsc, które najbardziej wyraziście łączą się z jej rodzinnym regionem. Rozpoczyna od Torunia. Najbardziej typowe, pierwsze nasuwające się skojarzenie, przywołuje na myśl pierniki i Mikołaja Kopernika. Ale przecież to nie wszystko. Przyjezdny powinien pozwolić poprowadzić się po zaułkach. Wokół każdego szczegółu tego historycznego miasta można snuć odrębną opowieść. Jeśli się je zna, wszystko wokół rozbudza wyobraźnię. Dogłębna znajomość rzeczy bywa jednak zwodnicza. Dlatego blogerka wyruszając na weekendową wycieczkę po najpopularniejszych atrakcjach województwa kujawsko-pomorskiego, zaprosiła towarzysza, przybysza z odległej części świata, który okazał wielką pomoc w spojrzeniu na region z odmiennej perspektywy. Wartością Pomorza i Kujaw są tereny sprzyjające udanemu wypoczynkowi. Pojezierze Brodnickie i szlaki Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, Dolina Dolnej Wisły. W odświerzającym otoczeniu przyrody turysta oddycha pełną piersią, może zażyć przyjemności aktywnego relaksu wycieczek pieszych i rowerowych, wodniackich przygód podczas wypraw kajakowych. Przybysz ma sposobność spotkania życzliwych tutejszych mieszkańców, skosztowania produktów lokalnej kuchni. Można przyjechać w ten rejon samotnie, we dwójkę lub z rodziną. Każdy rodzaj turystycznego pobytu w tym mało znanym zakątku kraju, spełni oczekiwania spragnionego wypoczynku przybysza.

Będą kolejne edycje mistrzostw blogerów

Kapituła oceniająca wyniki prac uczestników Turystycznych Mistrzostw Blogerów, przyznała nagrody trzem podróżniczkom oraz wyróżnienie zespołowi dwojga autorów. I miejsce, Alicja Rapsiewicz, województwo kujawsko-pomorskie, LosWiaheros; II miejsce, Aleksandra Świstow, województwo mazowieckie, Pojechana; III miejsce Kaja Wolnicka, województwo zachodniopomorskie, Moi Mili. Wyróżnienie otrzymali Dorota i Jacek Kowalscy, województwo warmińsko-mazurskie, Szalone Walizki.

Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej gratulując nagodzonym, zachęcił do lektury wszystkich wciągających czytelniczo tekstów, obejrzenia doskonałych zdjęć i filmów, czyli zapoznania się z całością opublikowanych materiałów. W podsumowaniu prezes POT wyraził zadowolenie z efektów projektu i potwierdził decyzję o wpisanie przedsięwzięcia na stałe do kalendarza planowanych działań.

O kolejności końcowej klasyfikacji Turystycznych Mistrzostw Blogerów przesądzały dwa elementy. W połowie zdanie członków kapituły, w połowie, tak zwane zasięgi, które nie odzwierciedlają jakości wykonanej pracy, lecz umiejętności marketingowego dotarcia z przekazem do jak najszerszego grona odbiorców. Kapituła obradowała pod przewodnictwem Agnieszki Jędrzejczyk w składzie Jacek Janowski, Krystyna Hartenberger-Pater, Iwona Tanbouli, Agnieszka Załęska - Franus, Bartłomiej Jędrzejak, Agata Żychlińska.

Z wszystkimi materiałami można zapoznać się klikając Tutaj

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!