IMEX 2009

Udane kontakty, korzystne kontrakty i uroczyste chwile

Na polskim stoisku…Więcej »

W maju odbyty się we Frankfurcie nad Menem międzynarodowe targi przemysłu spotkań IMEX 2009 skierowane do branży turystycznej, touroperatorów, przewoźników, hotelarzy, profesjonalnych organizatorów kongresów, narodowych organizacji turystycznych i centrów konferencyjnych.

Frankfurcka impreza zdobyła sobie renomę jednych z najważniejszych i największych wydarzeń z sektora przemysłu spotkań w Europie i na świecie. Zorganizowały je Regent Exhibitions Limited we współpracy z German Convention Bureau.

Pomimo zjawiska światowego spowolnienia gospodarczego, frekwencja na targach była wyższa niż w latach poprzednich. Wzięło w nich udział 3.5 tys. wystawców z 157 krajów. Odwiedziło je ponad 5 tys. osób, a liczba kupujących zbliżyła się do 3.7 tys.

Targom towarzyszyły liczne seminaria, warsztaty i konferencje. W panelu dyskusyjnym konferencji „Forum Polityków” wystąpiła wiceminister Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska.

Convention Bureau of Poland (Biuro Konferencji i Kongresów Polskiej Organizacji Turystycznej) przygotowało stoisko narodowe o pow. 110 m2. Poza samym Convention Bureau of Poland prezentowało się 11 firm branżowych i instytucji wyspecjalizowanych w turystyce biznesowej do Polski: Adventure in Poland, Gdańsk Convention Bureau, Katowice Convention Bureau, Kraków Convention Bureau, Mazurkas Travel DMC Poland, MICE Poland, Pałac Kultury i Nauki, Poznań Convention Bureau, Strawood Hotels & Resorts Worldwide Inc., Warsaw Convention Bureau /Warsaw Destination Alliance, Wrocław Convention Bureau.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit