Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu

W jakim kierunku zmierza polska turystyka

Cezary Molski, wicedyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej POT mówił we Wrocławiu o tym, w jakim kierunku idzie polska turystyka / fot.: Marek Perzyński

- Unijnych pieniędzy na turystykę będzie mniej, konsolidujmy działania - apelował Cezary Molski, wicedyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej POT podczas konferencji prasowej, otwierającej 3 lutego Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu.

Zapytany o to, w jakim kierunku zmierza polska turystyka, odpowiedział: - Polska jest coraz lepiej postrzegana w świecie, zwracamy coraz częściej uwagę na budowanie atmosfery, dostępność atrakcji turystycznych, jakość usług, coraz lepiej wykorzystujemy nasze atuty, jakimi jest na przykład kuchnia regionalna. Ale musimy mieć świadomość, że pieniędzy unijnych na wiele działań, także w turystyce będzie mniej, więc tym bardziej potrzebne są wspólne działania w kierunku promocji atrakcji turystycznych przede wszystkim w ujęciu ponadregionalnym, czego przykładem może być Południowo-Zachodni Szlak Cysterski.

Dyr. Cezary Molski dodał, że budowanie atmosfery jest w turystyce niezwykle istotne, co pokazują program telewizyjny Magdaleny Gessler, która próbuje ratować upadające restauracje. Trzeba być właścicielem restauracji, a nie przy okazji jej właścicielem, podkreślił. To samo można odnieść także do hoteli, pensjonatów i innych przedsięwzięć w branży turystycznej.

Marek Perzyński

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit