Wiceminister Jędrzejczak na spotkaniu z dyrektorami zagranicznych ośrodków POT

20.04. – 22.04.15 odbyła się coroczna narada z udziałem dyrektorów Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej. Drugiego dnia w naradzie uczestniczył Tomasz Jędrzejczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, który podkreślił znaczenie turystyki dla gospodarki, co znajduje swoje odzwierciedlenie między innymi w wzroście eksportu usług polskiego sektora turystycznego.

Podczas dwudniowej narady dyrektorzy Zagranicznych Ośrodków POT omawiali m.in. kwestie związane z funkcjonowaniem Narodowego Portalu Turystycznego. Spotkanie w tej części prowadził Sebastian Niewiadomski z Departamentu e-Informacji POT. Omówiono nowe funkcjonalności na www.polska.travel. Wiceprezes POT Elżbieta Wąsowicz-Zaborek podsumowała aktywność i efektywność działań na poszczególnych stronach www ośrodków POT, oraz na FB w zakresie liczby odsłon, liczby sesji, nowych artykułów i zdjęć oraz aktualności. W czasie spotkania został także przedstawiony przez Magdalenę Krucz, wicedyrektorkę Departamentu Instrumentów Marketingowych, nowy projekt stoiska narodowego, które wykorzystywane będzie podczas krajowych i międzynarodowych imprez targowych w latach 2015-2017. Jacek Janowski, dyrektor Departament Produktu i Współpracy Regionalnej przedstawił założenia organizacyjne szkoleń rynkowych. Ponadto uczestnicy spotkania podsumowali stan zaawansowania Partnerskich Projektów Promocyjnych w 2015 roku, jak również zapoznali się z planami na 2016 rok. Narada była także okazją do poruszenia tematów drażliwych dla branży, jak choćby wprowadzone przez Muzeum Auschwitz zmiany w systemie rezerwacyjnym. Jak ocenił Andrzej Pawluszek, zastępca dyrektora Zagranicznego Ośrodka POT w Amsterdamie, najistotniejszym elementem narady było niewątpliwie spotkanie z wiceministrem Tomaszem Jędrzejczakiem, który poinformował zebranych o efektach działań w sprawie wprowadzenia ułatwień dla branży turystycznej przy rezerwacji grup chcących zwiedzać Muzeum Auschwitz‎. Branża sygnalizowała wcześniej poważne problemy związane z nowym systemem. Istotnym elementem była również dyskusja o projektach partnerskich realizowanych wspólnie z regionalnymi organizacjami turystycznymi. Okazuje się, że nowe otwarcie zaproponowane w zeszłym roku przez prezesa Rafała Szmytke, trafiło na podatny grunt, czego dowodem są podpisywane nowe umowy z regionami na realizację wspólnych przedsięwzięć promocyjnych na rynkach objętych działaniem Zagranicznych Ośrodków POT.

www.pot.gov.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit