Za nami 23. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw.

TT Warsaw

Jak zwykle impreza przyciągnęła rzeszę warszawiaków i zgromadziła przedstawicieli branży turystycznej. Największa turystyczna impreza targowa w kraju trwała od czwartku do niedzieli, czyli od 26 do 28 listopada. Zgromadziła 450 wystawców z 47 krajów, w tym kilkudziesięciu touroperatorów.

W ceremonii otwarcia udział wzięli przedstawiciele rządu, parlamentu oraz 45 ambasadorów i przedstawicieli korpusu dyplomatycznego. W uroczystości uczestniczył Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka - otwierając targi powiedział: „jestem przekonany, że targi branżowe odgrywają ogromną rolę w biznesie, a szczególnie w biznesie turystycznym. Są ważnym narzędziem marketingowym i promocyjnym oraz pozwalają poznać walory turystyczne Polski i prezentujących się tu krajów”.

Minister wręczył nagrodę specjalną firmie Appinspired Sp. z o.o. za rozwiązanie Magello w konkursie „Nowe technologie w turystyce - Tech. Travel Award 2015”, o czym piszemy w osobnym materiale.

Przewodniczący sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki Ireneusz Raś, zapowiedział, że jako poseł będzie zabiegać w parlamencie o pieniądze na promowanie turystyki.

Krajem partnerskim tegorocznych targów była Palestyna. Minister turystyki i starożytności Palestyny Rula Ma'ayah, zapewniła, że Palestyna ma wiele do zaoferowania turystom w różnych sektorach turystyki, w tym turystyki ekologicznej i kulturowej, a miejscowa infrastruktura dynamicznie się rozwija, powstaje wiele nowych hoteli. Zapowiedziała też poprawienie oferty turystycznej i ekspansję marketingową palestyńskiej turystyki. – Bez zakończenia konfliktu politycznego – dodała – nie uda się jednak stworzyć silnej turystyki.

W trakcie uroczystości wręczono nagrody laureatom branżowych konkursów. Kryształowy Globus w konkursie Fair Play Turystyki Polskiej organizowanym przez MT Targi Polska oraz Polską Izbę Turystyki zdobyła Agencja Turystyczna Wonderlands. Natomiast w konkursie Nowe Technologie w Turystyce – Tech.Travel Award, współorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną nagrodę główną zdobył serwis internetowy Kayak. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło serwisowi internetowemu Holidayguru.pl Adriana Kolesnika. W kategorii aplikacja mobilna nagrodę odebrała za aplikację BedBooking spółka RST, a wyróżnienie za aplikację Touriser spółka Tituto. W kategorii rozwiązanie innowacyjne lub niestandardowe Magello spółki Appinspired (nagrodzone również Specjalną Nagrodą Ministra Sportu i Turystyki), a wyróżnienie urządzenie Vasco Traveler Solid przygotowane przez Compagnia Lingua.

W tegorocznych targach wyróżniały się takie kraje, jak: Turcja, Egipt, Tunezja, Maroko, Algieria, Indie i kilka włoskich regionów. Z polskich regionów brylowały Mazowsze, Świętokrzyskie, Małopolska, Lubelskie i Lubuskie.

Jak, co roku targi stały się miejscem spotkań branżowych. Na stoiskach Egiptu, Tunezji, Turcji, Maroka, Algierii, Rumunii, Czarnogóry, Gruzji, Malty i Dominikany, widać było menadżerów z takich firm jak Neckermann, Itaka, czy Rainbow. Biuro podróży Prima Holiday - w komplecie stawili się wszyscy właściciele tej firmy.

Na stoiskach Słowacji, Rumuni, Gruzji, Kalabrii uczestnicy i odwiedzający targi raczeni byli winem i jedzeniem. Na stoiskach Maroko, Słowacji, Egiptu, Algierii, Japonii, Tunezji gościł folklor. Zaś na okazałym stoisku Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo można było obserwować efektowne popisy akrobatyczne Krystiana Herby, mistrza w pokonywaniu schodów na rowerze, wpisanego do "Księgi Guinnessa".

W dniu otwarcia TTW z okazji 15-lecia istnienia Polskiej Organizacji Turystycznej odbyła się konferencja, na temat zmian w turystyce i podejścia do jej promocji na przełomie ostatnich lat. Podczas spotkania wręczone zostały dyplomy uznania 11 biurom podróży - zrzeszonym w Forum Turystyki Przyjazdowej - które w tym roku obchodzą jubileusz 25-lecia działalności. Biura, te oprócz prowadzenia działań związanych z przyjazdem turystów z zagranicy do Polski wspierają także długofalowy proces tworzenia silnej i konkurencyjnej na międzynarodowym rynku marki Polska.

Dyplomy uznania otrzymali:

1. Małgorzata Chechlińska - Prezes Grupy Trip

2. Krystyna Gołąbek – Prezes Business Travel Galop

3. Andrzej Bartkowski – Prezes Mazurkas Travel

4. Michał Jasiczek – Prezes Aktiv Tours Reisen

5. Jacek Legendziewicz – Prezes Jordan Group

6. Tadeusz Milik – Prezes Furnel Travel

7. Dariusz Pałęcki – Prezes Polish Travel Quo Vadis

8. Piotr Rabczak –dyrektor w Intercrac Travel

9. Wojciech Semkowicz – Prezes Point Travel DMC

10. Grzegorz Soszyński - Prezes Jan Pol Incoming Tour Operator

11. Bogdan Wieczorek – Prezes Supertour DMC Poland

 

Michał Nykowski

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit