Turystyka biznesowa
„Delegacja wbrew regułom”
„Delegacja wbrew regułom” – tak w „Strategii rozwoju turystyki w województwie świętokrzyskim” nazwano obszar turystyki biznesowej. Czy województwo świętokrzyskie ma szanse, aby konkurować z innymi regionami o przywództwo w tym obszarze?. Zdajemy sobie sprawę, że nie. Taką jednoznaczną odpowiedź daje nam zresztą rzeczona Strategia oraz „Program promocji wraz z regionalnym systemem informacji turystycznej”, czyli dwa najważniejsze dokumenty branżowe.
Na pewno jednak możemy walczyć o dobrą pozycję konkurencyjną na rynku turystyki biznesowej. Mamy wszak niezwykle silną lokomotywę - Targi Kielce - wicelidera na polskim rynku wystawienniczym.
Województwo świętokrzyskie ze względu na położenie (w pobliżu aglomeracji warszawskiej krakowskiej i katowickiej) oraz rangę „Targów Kielce” stanowi bardzo ważny punkt na mapie polskich centrów targowych i biznesowych. Targi Kielce przyciągają coraz większe rzesze wystawców i odwiedzających. Posiadana baza konferencyjno-noclegowa, obiekty wystawowe oraz personel doświadczony w obsłudze imprez handlowych, to bez wątpienia atuty województwa.
Obecnie region posiada także całkiem niezłe zaplecze hotelowe dla klienta biznesowego. Jak grzyby po deszczu, powstają w ostatnich latach profesjonalne ośrodki szkoleniowo-konferencyjne, zlokalizowane w regionie (Kielce, Cedzyna k. Kielc, Sandomierz, Starachowice).
Turystyka biznesowa i konferencyjna, w tym incentive-tours (tzw. turystyka motywacyjna) stanowi segment o ogromnym potencjale rozwoju. Pomysł na rozwój tego typu oferty – incentive-tours - narodził się w nawiązaniu do walorów przyrodniczo-krajobrazowych posiadanych przez region i możliwości aktywnego spędzania czasu, jak również stosunkowo szerokiej i bardzo zróżnicowanej oferty wypoczynkowo-rekreacyjnej (jeździectwo, rowery, nurkowanie, sporty lotnicze, speleologia, wspinaczka skałkowa, kolej wąskotorowa itp.).
Targi Kielce
Targi Kielce działają na polskim rynku wystawienniczym od 14 lat. Zajmują pozycję wicelidera polskiego rynku targowego i dysponują drugą pod względem wielkości w kraju własną powierzchnią wystawienniczą.
Do najbardziej popularnych imprez wystawienniczych Targów Kielce należą:
- Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL,
- Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA,
- Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO,
- Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL,
- Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO,
- Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH
- Międzynarodowe Targi Lokalnego Transportu Zbiorowego TRANSEXPO.
Dokonania firmy, zarówno branżowe – na rynku targowym, jak i ogólnogospodarcze – zostały dostrzeżone przez różne instytucje. Targi Kielce wyróżniono wieloma nagrodami.
Za promocję Polski w Świecie, organizację prestiżowych międzynarodowych targów oraz wystaw gospodarczych spółka została uhonorowana nagrodą Ministra Spraw Zagranicznych. Targi Kielce są również laureatem Lidera Polskiego Biznesu oraz Diamentu do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu przyznawanych przez Business Centre Club.
Trzy wystawy – PLASTPOL, MSPO oraz METAL – należą do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego UFI z siedzibą w Paryżu. Targi Kielce są drugim w historii polskim ośrodkiem targowym, który spełnił wysokie wymagania i uwarunkowania uczestnictwa w tej światowej organizacji. Pięć imprez wystawienniczych zostało nagrodzonych Medalem Europejskim dla Usług, który przyznawany jest przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club.
W tym roku Targi Kielce znalazły się wśród laureatów nagrody Gepardy Biznesu, przyznanej przez Instytut Bankowości Spółdzielczej najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom.
Targi Kielce rozszerzyły działalność wystawienniczą organizując na Ukrainie wschodnio-europejskie edycje niektórych wystaw.
Targi Kielce Sp. z o. o. |
Świętokrzyskie centra konferencyjne
Województwo świętokrzyskie to region, na terenie którego funkcjonują liczne obiekty kongresowo-biznesowe. Zapewniają one profesjonalną obsługę, sale konferencyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt i urządzenia, a ponadto gwarantują wysoki standard świadczonych usług noclegowych. Prócz typowych usług konferencyjnych zapewniają one także szereg dodatkowych atrakcji.
Do szczególnie rekomendowanych obiektów konferencyjnych w województwie świętokrzyskim zalicza się: hotele „Kongresowy” ***, „Łysogóry”*** i „Uroczysko”*** w Kielcach, Centrum Edukacyjne w Nowej Słupi, Centrum Wypoczynku, Szkolenia, Promocji, Kultury i Sportu „Gołoborze” w Rudkach, Hotel „Gromada” ** w Busku-Zdroju, hotele „Europa” *** i „Senator” *** w Starachowicach oraz Hotel „Basztowy” *** w Sandomierzu.
- poprzednia
- następna »»