Dynamiczny rozwój hotelarstwa
Liczba miejsc noclegowych w hotelach wzrosła o 167%
Województwo świętokrzyskie w ostatnich latach stało się niezwykle atrakcyjne dla inwestujących w usługi hotelarskie. Dynamicznie rozwój Targów Kielce, nowe atrakcje i produkty turystyczne oraz promocja regionu świętokrzyskiego w Polsce i za granicą spowodowały, iż dotychczasowa liczba hoteli okazała się być niewystarczająca. W przeciągu zaledwie 6 lat (2000-2006) liczba tego typu obiektów noclegowych wzrosła o 100%. Spowodowało to, iż Świętokrzyskie może pochwalić się jedną z największych dynamik przyrostu liczby hoteli w Polsce.
Biorąc pod uwagę liczbę nowych miejsc noclegowych jest to już absolutne prowadzenie, gdyż liczba miejsc noclegowych w hotelach wzrosła aż o 167%. I zmian tych jak na razie nie widać końca. W samym roku 2007 otwartych zostało siedem tego typu obiektów (m.in. hotel Kameralny i Wena w Kielcach, Pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, czy też hotel Villa Aromat we Włoszczowej). W planach jest powstanie kilku nowych obiektów (np. w Kielcach wkrótce zostanie otwarty dwugwiazdkowy hotel sieci Ibis oraz hotel Tęczowy Młyn zlokalizowany w okolicy Targów Kielce).
Świętokrzyskie hotele stawiają na wysoki standard oraz bardzo dobrą jakość świadczonych przez siebie usług. Ponad 80% tych obiektów to hotele dwu- i trzygwiazdkowe. Tego typu hotele cieszą się również największym zainteresowaniem korzystających. Region doczekał się również dwóch hoteli czterogwiazdkowych (hotel Qubus w Kielcach oraz Europa w Starachowicach), które dostosowane są do oczekiwań nawet najbardziej wymagających gości.
Wiele funkcjonujących już obiektów hotelarskich przystosowuje swoją ofertę do zmieniających się potrzeb klientów. Przy hotelach powstają nowoczesne, bogato wyposażone sale konferencyjno-szkoleniowe, świadczone są różnorodne usługi typu Spa i Wellness. Osoby korzystające ze świętokrzyskich hoteli na pewno będą w pełni zadowolone z pobytu.
Potwierdzeniem wzmożonego zainteresowanie pobytem w Regionie Świętokrzyskim są dane statystyczne uzyskane w obiektach noclegowych w roku 2007. Z całej bazy noclegowej województwa skorzystało ponad 390 tys. osób (o 17% więcej niż w roku 2006) i udzielono blisko 1 mln 120 tys. noclegów (wzrost aż o 40% w porównaniu z rokiem poprzednim). Podobnie korzystna sytuacja przedstawia się w przypadku gości z zagranicy. Ich liczba wzrosła o 22% a ilość udzielonych im noclegów o 28%. Wszystko wskazuje na to, iż rok 2008 będzie kolejnym okresem wzrostu przyjazdów do regionu.
Źródło: Rynek hotelowy 2007, raport Instytutu Turystyki
Źródło: Rynek hotelowy 2007, raport Instytutu Turystyki- poprzednia
- następna »»