Szlak Architektury Drewnianej - otwarty

56 obiektów sakralnych na 6 trasach

Konferencja prasowa w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego…Więcej »

Promocja obiektów architektury drewnianej i zwiększenie liczy turystów podróżujących po Szlaku to główne cele projektu „Otwarty Szlak Architektury Drewnianej”, które Małopolska Organizacja Turystyczna realizuje na zlecenie Województwa Małopolskiego.

O szczegółach projektu poinformowali podczas konferencji prasowej Leszek Zegzda, wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Elżbieta Kantor, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Jan Wieczorkowski, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Paweł Mierniczak, dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Do 30 września turyści będą mogli zwiedzać 56 sakralnych obiektów drewnianych. Są one otwarte trzy dni w tygodniu przez cztery godziny dziennie. Można je zwiedzać na 6 trasach – krakowskiej, limanowskiej, podhalańskiej, tarnowskiej, wadowickiej i gorlicko-nowosądeckiej. Do obejrzenia są wnętrza, na co dzień zamknięte lub otwierane tylko na nabożeństwa. Informacji udzielać będą osoby udostępniające zabytki zwiedzającym.

Od 20 czerwca do 5 września odbędzie się cykl 12 koncertów pod wspólnym tytułem „Muzyka zaklęta w drewnie” w drewnianych obiektach znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej. Pierwszy koncert dany będzie 20 czerwca o godz. 20.00 w amfiteatrze znajdującym się przy kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych. Podczas inauguracyjnego koncertu wystąpi Krakowska Opera Kameralna prezentując udramatyzowane oratorium „Pieśń nad Pieśniami” Króla Salomona. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Jednym z elementów projektu jest także opracowanie wydawnictw na temat Szlaku Architektury Drewnianej – czterech ulotek o kościołach UNESCO oraz mapy poświęconej całemu szlakowi. W ramach realizacji projektu obiekty wpisane na szlak w roku ubiegłym zostaną oznakowane kierunkowymi znakami drogowymi, które ułatwią turystom dotarcie do tych miejsc. Przeprowadzony zostanie konkurs fotograficzny, którego tematem przewodnim będzie architektura drewniana. Cały czas podczas trwania projektu realizowana będzie szeroka akcja promująca zwiedzanie szlaku. Zakończenie projektu planowane jest na grudzień 2009.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit