LOT „Warkocz Pilicy”

A może by tak przez żołądek do „it”

Herb powiatu białobrzeskiego

- Powiat białobrzeski zawsze znajdował się na pograniczu, a także zmieniał swoją przynależność administracyjną – powiedział w trakcie II Forum Rozwoju Mazowsza 2011 - wicestarosta Adam Bolek, absolwent warszawskich studiów geograficznych, rozmiłowany w regionie i żywotnie zainteresowany rozwojem turystyki.

Wicestarosta jest współzałożycielem Lokalnej Organizacji Turystycznej „Warkocz Pilicy” grupującej już około 20 aktywnych członków reprezentujących samorządy lokalne i branżę turystyczną. Rozmówca podkreślał, że choć turystyka na tym terenie ma już tradycje przedwojenne, to jednak przekonanie wielu partnerów do działań wspólnych wymaga samozaparcia. Nie wszyscy widzą potrzebę i sens takiej integracji, liczni potencjalni partnerzy albo nie do końca wierzą w siebie, albo też spodziewają się natychmiastowych efektów, obrazujących dynamiczny wzrost frekwencji turystycznej od momentu przystąpienia do LOT czy zaraz po powrocie z targów. Tym nie mniej procesy konsolidacyjne postępują w dobrym kierunku. Efektem pracy organizacji, wspieranej przez starostwo, jest już kolejna edycja zaktualizowanych tematycznych folderów promujących atrakcje powiatu. Do najbardziej znanych należy niewątpliwie coraz lepiej zagospodarowany kajakowy szlak Pilicy. Cieszą coraz liczniejsze ośrodki wypoczynkowe i  rekreacyjne oraz agroturystyczne. Uwadze turystów warto polecić liczne zabytki terenu powiatu - podkreślał wicestarosta.

Białobrzegi nie mają jak dotąd punktu „it”, a obwodnica odcięła w pewnym stopniu centrum miasta od ruchu tranzytowego. To dobrze, że nie pojawiają się tutaj wielkie TIR-y, ale widok samochodów prywatnych z turystami, korzystających z usług handlu, gastronomii i hotelu – jest jak najbardziej oczekiwany. Białobrzegi słynęły zawsze ze wspaniałego pieczywa, wyrobów cukierniczych i lodów. Wicestarosta białobrzeski, zastanawia się, czy nie spowodować otwarcia kiosku „it” właśnie w pobliżu słynnej lodziarni, a nawet… w porozumieniu z właścicielem, w jej siedzibie. Już teraz promocyjne materiały powiatu białobrzeskiego można otrzymać w licznych placówkach handlowych, usługowych i gastronomicznych na tym terenie.

(jpp)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit