Propozycje LGD „Kraina wokół Lublina”

A może by tak wsłuchać się w tę ciszę…

Stoisko LGD „Kraina wokół Lublina” na Międzynarodowych Targach Turystyki ITM w Warszawie

Czasami trudno „wyindywidualizować się z rozentuzjazmowanego tłumu”, który w wakacyjnych okresach zmierza ku znanym, ciekawym, pięknym, gospodarnym,  ale nadmiernie przeludnionym turystycznie okolicom.

Członkowie Lokalnej Grupy Działania „Kraina wokół Lublina”, mają taką nadzieję, że im się to właśnie uda.  Uroda krajobrazu Wyżyny Lubelskiej, czyste rzeki, szlaki piesze i trasy rowerowe, ciekawe a mało znane zabytki, folklor, lokalna kuchnia – to tylko niektóre atrakcje. Trzeba bezwarunkowo dodać: gościnność i ciszę.

Joanna Rymarz i Karol Salagierski z Biura LGD „Kraina wokół Lublina” podczas  tegorocznych styczniowych Międzynarodowych Targów Turystyki ITM w Warszawie   promowali 15 gmin członkowskich powiatu lubelskiego: Bełżyce, Bychawę, Jabłonnę, Krzczonów, Strupienice, Strzyżewice. To prawie  wszystkie gminy powiatu lubelskiego, poza Wojciechowem, który należy do zaprzyjaźnionej LOT „Kraina lessowych wąwozów” z siedzibą w Nałęczowie.

Oglądając ciekawe materiały promocyjne, w tym zaproszenia do kwater agroturystycznych, trudno nie zauważyć szczególnej aktywności gminy Strzyżewice. Z inicjatywy  tamtejszego samorządu ukazały się liczne, bogato ilustrowane publikacje na temat przyrody i zabytków gminy.

Stowarzyszenie podejmuje promocję agroturystyki, turystyki pieszej (szlaki), kuchni lubelskiej, współpracuje z Lubelskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit