Barka turystyczna wpłynęła na lotnisko w Poznaniu

poznan lotnisko wot

9 sierpnia wystartowała na poznańskim lotnisku Ławica promocja markowego produktu Wielkopolski, jakim jest szlak wodny – Wielka Pętla Wielkopolski. W rytm Szanty Wielkopolskiej na poznańskie lotnisko wpłynęła po raz pierwszy barka turystyczna.

Podróżni mogli w hali przylotów odebrać swój bagaż wprost z barki turystycznej. Była to zachęta do wyczarterowania łodzi i ruszenia z nurtem przygody w malowniczy rejs po wodach Wielkopolski.

Od 10 lipca Wielkopolska Organizacja Turystyczna oraz Port Lotniczy Ławica współpracują w promocji regionu jako interesującego celu podróży. Zaczęło się od artystycznie opakowanego podajnika bagaży w hali przylotów oraz galerii obrazów m.in. w budynku VIP Lotniska Ławica, który gościł wiele znamienitych osobistości. Był tam papież Jan Paweł II, a także niderlandzka para królewska król Willem-Alexander i królowa Máxima, prezydent Irlandii Michael Daniel Higgins, Cristiano Ronaldo, Yoko Ono, Armin Van Buuren, Macy Gray, Eva Longoria. Teraz można tam zobaczyć wielkopolskie perełki – zarówno fotografie zabytków, osobliwości przyrodniczych, jak i ujęcia z imprez, które przyciągają turystów z kraju i zagranicy.

Trwają prace nad stworzeniem aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością. Jeszcze w tym roku każdy chętny gość strefy business, nakładając specjalne gogle, będzie mógł rozejrzeć się po Wielkopolsce. W planacj jest także ustawienie wolnostojących plakatów LED w strefie odlotów, na których wyświetlane będą spoty promujące region i zdjęcia atrakcji turystycznych.

Podczas uroczystości inaugurującej projekt Prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski, Prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej Tomasz Wiktor i Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Waldemar Witkowski przecięli wstęgę – w tym wypadku wodniacką linkę.

Wielka Pętla Wielkopolski obok Szlaku Piastowskiego to jeden z najważniejszych produktów turystycznym regionu. To prawie 700-kilometrowa droga wodna, którą tworzą rzeki Warta i Noteć, Kanał Bydgoski i Kanał Notecki, Jezioro Gopło oraz Kanał Ślesiński wraz z pięknymi polodowcowymi jeziorami.

W 2015 roku Pętla otrzymała Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce. Może się także pochwalić tytułem Grand Prix Nagrody Przyjaznego Brzegu – wraz z Nagrodą Ministra Sportu i Turystyki z 2016 roku.

Szlak jest sposobem na poznanie atrakcji regionu. Cały czas się rozwija, powstają nowe miejsca do aktywnego wypoczynku i niezbędna infrastruktura.

Źródło: Wielkopolska Organizacja Turystyczna, fot. Wielkopolska Organizacja Turystyczna

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit