Częstochowska Organizacja Turystyczna

Cztery Pory Roku na Jurze

- Miasto należy do licznych organizacji, w tym turystycznych i paraturystycznych, m.in.: Częstochowskiej Organizacji Turystycznej, Związku Gmin Jurajskich, Śląskiej Organizacji Turystycznej - mówi Bartłomiej Osuszek z Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Częstochowa. Samorząd miejski prowadzi także własną kampanię promocyjną „Cztery Pory Roku na Jurze”.

Warto podkreślić, że władze Częstochowy nie ograniczają się do promowania miasta, słusznie angażując się w promocję okolic. Dobrze funkcjonuje informacja turystyczna. Samorząd sprawuje nadzór na Miejskim Centrum Informacji w reprezentacyjnym lokalu przy Alei NMP, w którym na stałe zatrudnione są trzy osoby. W sąsiednich pomieszczeniach pracuje Częstochowska Organizacja Turystyczną (CzOT), z prezesem Piotrem Kurpiosem i dyrektor Elżbietą Trzeciak. Ta organizacja współdziała z licznymi placówkami „it” w mieście i okolicy, w tym z Jasnogórskim Centrum Informacji prowadzonym przez Zakon Paulinów.

CzOT organizuje doroczne Targi Międzynarodowe z licznymi atrakcjami: degustacjami i sprzedażą tradycyjnych potraw, a także wizytą Mikołaja, który specjalnie przybywa z Laponii.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!