Mobilna wizytówka regionu

Druga trasa promocyjna Małopolskiego Korala

Małopolski camper podbija stolicę kraju morawsko-śląskiego - Ostrawę

- Kraje Grupy Wyszehradzkiej -  Czechy, Słowacja i Węgry są celem kolejnej, drugiej trasy promocyjnej małopolskiego campera. Po sukcesie pierwszej eskapady, przebiegającej przez kraje Beneluxu, widzimy bardzo dobry odbiór tej formy promocji - mówi prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Leszek Zegzda.

- Na naszej kolejnej trasie znalazły się między innymi Praga, Bratysława, Koszyce i Budapeszt. Małopolska rusza w trasę po Europie Środkowej by pokazać, co ma najlepszego do odkrycia, a sąsiedzkie kraje to ważny, choć wciąż niedoceniany  rynek dla naszej  turystyki – wyjaśnia filozofię projektu  prezes Zegzda.

- Podczas 17 Międzynarodowego Zlotu Caravaningowego Dahlie Rallye w Krakowie mieliśmy okazję przekonać się, jak bardzo caravaning jest popularny wśród mieszkańców krajów Grupy Wyszehradzkiej - zauważa Paweł Mierniczak, dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej. - Nasz koralowy Małopolski Camper był ozdobą tego spotkania, w którym wzięło udział  ponad 200 samochodów i 400 uczestników ze Słowacji, Czech i Węgier. Goście zapraszali do swoich miast i z pewnością nawiązana współpraca w zakresie rozwoju turystyki caravaningowej będzie owocować w przyszłości. Zakończenie trwającej obecnie trasy zbiegnie się z obchodami 10-lecia współpracy Małopolski z Krajem Preszowskim na Słowacji, które planowane są po obu stronach granicy, w Muszynie i w Bardejowie.

Przedtem jednak czerwony koral zdobiący samochód typu camper „zdobywa” największe i Plakat trasy wyszehradzkiejnajbardziej znane miasta krajów Grupy Wyszehradzkiej (spójrz na załączoną mapkę). Od 8 do 22 września, wyposażony w materiały, filmy reklamowe i mini stoisko promocyjne, będzie „obdarowywał” przybyłych licznymi materiałami o Małopolsce. Dla camperowych gości nie zabraknie słodkości w postaci „małopolskich krówek” oraz… czerwonych korali!! A jest się czym pochwalić! Wspaniały Szlak Architektury Drewnianej to ponad 250 zabytkowych, niezwykle cennych obiektów: kościołów, cerkwi, dworów, zabudowy wiejskie i małomiasteczkowe, a w tym osiem prawdziwych pereł - świątynie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Światowej rangi zabytków jest w regionie aż 12. Są to także: Kraków - kolebka polskiej kultury, Kopalnia Soli i Zamek Żup Krakowskich w Wieliczce, Kopalnia Soli w Bochni, KL Auschwitz-Birkenau - Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady, Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ale to nie wszystko, wszak Małopolska to liczne możliwości aktywnego spędzania czasu oraz zaciszne miejsca do odpoczynku i regeneracji. To bogactwo parków narodowych oraz uzdrowisk, w których z dala od zgiełku dużych miast można znakomicie wypocząć.
Wszyscy napotykający na swojej drodze małopolski mobilny punkt informacji będą zachęcani do „podążania” za nim do Małopolski, zgodnie z hasłem umieszczonym na samochodzie „Follow Us to Małopolska Region”. Ale niekoniecznie trzeba trafić do jednego z miejsc postoju Campera Małopolskiego, by odbyć „koralową podróż”, bowiem jego niezwykłe przygody można śledzić na: http://campermalopolski.blogspot.com oraz na
https://www.facebook.com/CamperMalopolski, a na kanale YouTube można
obejrzeć filmową relację z pierwszej trasy po Krajach Beneluksu i
Francji: http://www.youtube.com/watch?v=z0GzMw61mvo
(e.t-m.)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit