Wydawnictwa DOT

Dziedzictwo sakralne na Dolnym Śląsku

Dziedzictwo sakralne na Dolnym Śląsku

Dolnośląska Organizacja Turystyczna należy do grupy konsekwentnych promotorów różnych for turystyki, obejmujących swym zasięgiem cały obszar województwa, także tereny charakteryzujące się dotąd mniejszą frekwencją turystyczną.

W ramach zadania „Promocja markowych produktów turystyki kulturowej Dolnego Śląska na rynkach europejskich i rynku krajowym” opublikowano ostatnio kieszonkowy informator „Dziedzictwo sakralne na Dolnym Śląsku”. We wstępie do tej bogato ilustrowanej publikacji przedstawiono informację o wielowiekowych tradycjach ruchu pielgrzymkowego na tym terenie. Dość szczegółowo opisano trzy trasy Dolnośląskiej Drogi Świętego Jakuba. Pierwsza z nich prowadzi z Głogowa przez Lubań do Bolesławca; druga – przez Oławę, Lubiąż i Złotoryję,  trzecia – przez Jelenią Górę, Lubomirze i Lubań. Publikacja zapoznaje też z dolnośląskim odcinkiem Szlaku Cystersów (m.in. Henryków, Trzebnica, Kamieniec Ząbkowicki oraz ze Szlakiem Sanktuariów Maryjnych, na trasie którego leżą zwłaszcza: Bardo, Wambierzyce, Strzegom i Legnickie Pole.

(jpp)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit