LGD „Zielone Sioło”

Ekoturystyka nad Bugiem

Ekoturystyka nad Bugiem

Podczas międzynarodowej imprezy pn.: „Warszawski Festiwal Kultur Kul-Mix-Tura” zorganizowanej przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną w warszawskim Wilanowie – w Regionalnym Miasteczku Turystycznym  prezentowała się Lokalna Grupa Działania „Zielone Sioło”.

Powstała ona w 2008 roku i działa na terenie powiatu ostrowskiego w województwie mazowieckim. Jej członkami są gminy powiatu (Andrzejewo, Boguty-Pianki, Wąsewo, Nur, Szulborze Wielkie, Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń, Zręby Kościelne, Brok, Małkinia) , przedsiębiorcy, a także stowarzyszenia, m.in. Brokowskie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości, Towarzystwo Miłośników Ziemi Prostyńskiej, Stowarzyszenie „Nasza Szansa” z Nagoszewka, Bank Spółdzielczy, gospodarstwa agroturystyczne.

Ważnym produktem terenu działania LGD jest agroturystyka, a zwłaszcza ekoturystyka w certyfikowanych gospodarstwach, proponujących noclegi, potrawy lokalnej kuchni, a także rekreacja i zajęcia edukacyjne. Baza agroturystyczna i gastronomiczna została zaprezentowana na stronie LGD.

LGD bardzo ceni sobie współpracę ze Starostwem Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej, które prowadzi od niedawna w swojej siedzibie Punkt Informacji Turystycznej. Rozmówczyni podkreśla, że w gminach członkowskich nie ma punktów „it”, natomiast informacje można uzyskać w urzędach gmin.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit