Integracja i innowacyjność

Jura stale zaskakuje

Jura stale zaskakuje

Rafał Rębisz z Biura Związku Gmin Jurajskich z siedzibą w Ogrodzieńcu w trakcie targów  turystycznych uważa sezon letni za udany. Zaprasza do odwiedzin krainy orlich gniazd także w sezonie jesiennym i zimowym. Tajemnicą sukcesu regionu, obok niewątpliwych walorów turystycznych i infrastruktury, jest integracja dla turystyki, sprawnie działająca Jurajska Informacja Turystyczna oraz innowacyjność.

Tą innowacyjnością jest także konsekwencja w realizacji zadań, trzeba przyznać zjawisko, niestety, dość wyjątkowe. Akcja „Bezpieczna Jura“ rozpoczęta i prowadzona przez Związek od 2005 roku  z pomocą finansową województwa śląskiego, a obecnie także małopolskiego, jest z powodzeniem kontynuowana.  Przeprowadzone prace w tym roku służyły dalszej poprawie infrastruktury turystycznej, zwłaszcza dla  turystyki wspinaczkowej, która jest wyróżnikiem tej krainy. W ramach prac wykonano i poprawiono także elementy turystycznego oznakowania tychże tras. Związek zapowiada kolejną nowość. Niedługo ukaże się książka „Jura – kraina przygody”, która w 17 ciekawych opowieściach zachęci do odwiedzania bardziej i mniej znanych zakątków tego terenu. Jak zapowiada R. Rębisz będzie to książka o Jurze, nie zaś o konkretnych gminach, gdyż ich granice administracyjne są turystom obojętne. Warto dodać, że turyści zauważają czasem te granice. Są one widoczne, gdy dzielą tereny mające lepszych i gorszych gospodarzy. Na Jurze takich kontrastów nie ma, tu wszyscy (no, może prawie wszyscy) rozumieją sens turystyki, co jest niewątpliwie dużą zasługą wspomnianego Związku.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit