Certyfikaty POT

Kandydat Roztocza

- Postanowiliśmy rozpocząć proces integracji organizatorów wydarzeń wokół idei Wielkiej Roztoczańskiej Majówki – mówi  Michał Basiński z Lokalnej Organizacji Turystycznej Roztocze

Od redaktora Michała Basińskiego otrzymaliśmy kolejny numer biuletynu Lokalnej Organizacji Turystycznej Roztocze. Najnowsze wydanie otwiera apel „Głosujmy na Roztocze!”. Uściślamy, że chodzi o głosy internautów oddawane w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2012. Laureaci ubiegać się będą o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w tegorocznej, dziesiątej edycji Konkursu POT na Najlepszy Produkt Turystyczny.

LOT Roztocze, jak dowiadujemy się z informacji w Biuletynie, zgłosiło do rywalizacji konkursowej „Wielką Roztoczańską Majówkę". Wszystko wskazuje na to, że internauci nie poskąpią głosów temu kandydatowi. „Wielka Roztoczańska..." jest promocyjną wizytówką turystyki weekendowej regionu. Ale nie tylko. Stanowi znakomity przykład efektywnej współpracy samorządów, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców. Największy udział organizacyjny w tegorocznej majówce należał do gmin Susiec, Lubycza Królewska, miasta i gminy Narol (woj. podkarpackie) oraz miasta Tomaszów Lubelski. Współorganizatorami byli między innymi Biuro Turystyczne Quand, Stowarzyszenie Czajnia, Przewozy Regionalne Sp. z o.o., Nadleśnictwo Józefów, Roztoczański Park Narodowy, Polska Grupa Energetyczna - Oddział w Zamościu, Karczma Dębowy Dwór w Rudzie Różanieckiej, Klub Muzyczny Fabryka.co w Tomaszowie Lubelskim.

- Do tej pory lokalne samorządy organizowały swoje imprezy kulturalne i rekreacyjne bez wspólnej promocji, często ich terminy pokrywały się. Postanowiliśmy więc rozpocząć proces integracji organizatorów takich wydarzeń wokół idei Wielkiej Roztoczańskiej Majówki – uzasadnia Michał Basiński. - W 2012 roku udało się niewielkimi kosztami przygotować wspólną promocję. Podjęliśmy współpracę z Radiem Lublin, które na żywo relacjonowało przebieg Jarmarku Susieckiego. Ważnym wsparciem organizacji i promocji WRM są połączenia kolejowe Przewozów Regionalnych uruchamiane w czasie trwania Majówki. Ułatwiają one dostępność komunikacyjną roztoczańskich miejscowości i często traktowane są jako atrakcja sama w sobie. Jarmark Susiecki - impreza otwierająca WRM jest również okazją do promocji tych połączeń, ponieważ odbywa się tuż przy stacji kolejowej w Suścu. Turyści na tej stacji wysiadają wprost na teren Jarmarku i mogą skorzystać z jego atrakcji. WRM przyczyniła się do zapełnienia miejsc noclegowych przede wszystkim w miejscowościach, w których odbywał się największe imprezy. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach, kiedy to oferta wydarzeń zostanie poszerzona, również inne miejscowości regionu będą mogły cieszyć się zwiększonym zainteresowaniem turystów. Zgłoszenie do konkursu na najlepszy produkt turystyczny woj. lubelskiego jest dla nas szansą na dalszą promocję wydarzenia. Mamy nadzieję, że dzięki startowi w konkursie do naszej idei majówki przekonają się pozostałe roztoczańskie samorządy i w przyszłym roku wspólnie opracujemy jeszcze ciekawszy o bogatszy program imprez.

Ważne jest również to, że idea WRM zgodna jest ze strategią marki regionu opracowaną przez LOT Roztocze – „Roztocze - witalność z natury", a także ze strategią promocyjną województwa lubelskiego „Lubelskie - smakuj życie". Warto także dodać, że wydarzenia WRM mają miejsce zarówno w woj. lubelskim, jak i podkarpackim. Roztocze ze względu na swoje położenie łączy te dwa regiony tak jak działalność LOT Roztocze, którego członkami są podmioty z obu województw – podkreśla Michał Basiński.

Dla zainteresowanych zamieszczamy poniżej Program pierwszej edycji WRM, 2012 roku.

Główne wydarzenia:Wielka Roztoczańska Majówka - Rajd Rowerowy z Lubyczy Królewskiej na Roztocze Ukraińskie

• 28 kwietnia – Jarmark Susiecki, impreza o charakterze ludowego jarmarku połączona z występami zespołów z regionu i prezentacją lokalnych twórców sztuki. Jarmark był również okazją do promocji połączeń szynobusowych spółki Przewozy Regionalne pomiędzy Lublinem i Jarosławiem a regionem Roztocza.
• 29/30 kwietnia – Rajd Rowerowy z Lubyczy Królewskiej na Roztocze Ukraińskie. Rajd z kilkuletnią tradycją, rokrocznie obejmowany patronatem Marszałka Województwa.
• 1-3 maja – Narolska Majówka w Narolu na Podkarpaciu. Impreza o charakterze kulturalnym prezentująca twórczość mieszkańców Roztocza
• 3 maja – Festyn z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Tomaszowie Lubelskim. Impreza kulturalno-rozrywkowa oraz pokazami strzeleckimi i kawaleryjskimi.

Wydarzenia towarzyszące:

Jarmark Susiecki  odbywa się tuż przy stacji kolejowej w Suścu. Przewozy Regionalne uruchamiają w ten dzień specjalne połączenia kolejowe często traktowane jako atrakcja sama w sobie

• Aktywny wypoczynek na Roztoczu z BT Quand – cykl wycieczek i imprez rekreacyjnych odbywających się w Krasnobrodzie, Zamościu, Suścu i Zwierzyńcuprzygotowanych przez Biuro Turystyczne Quand. Były to m.in.:
• wycieczki nordic walking z przewodnikiem w Suścu i Krasnobrodzie,
• Majówka z Konikiem Polskim - wycieczka rowerowa do Florianki (Izba Leśna i ostoja konika polskiego)
• zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem w historycznym stroju,
• zielony kulig i wieczór w stadninie koni w Krasnobrodzie,
• wycieczki do Lwowa
• warsztaty wytwarzania sosnówki

Najdłuższy Weekend w Fabryce – cykl koncertów i imprez klubowych w klubie Fabryka.co w Tomaszowie Lubelskim. Koncerty m.in.: Piorama, Dreadsquad + Kapitan KaCeZet, Dj Bert Didżej z grupy Boogie Mafia.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit