Powiat koniński, turecki, kolski on-line

Nowy serwis dla turystów

Małgorzata Waszak, wicestarosta koniński i prezes LOT „Marina” , Maciej Moch, praktykant  LOT oraz A

Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” w Koninie we współpracy z konińskim Starostwem uruchomiła stronę internetową w całości poświęconą turystyce subregionu konińskiego.

Projekt www.lotmarina.pl powstał z potrzeby ułatwienia turystom dotarcia do informacji o wciąż mało znanych walorach turystycznych wschodniej części województwa wielkopolskiego. Serwis zawiera bazę najcenniejszych i najświetniejszych zabytków architektury, obiektów sakralnych, pałaców oraz dworów istniejących na terenie Subregionu Konińskiego. W ciekawy sposób prezentuje występujące tu bogactwo jezior, lasów, parków krajobrazowych, rezerwatów i pomników przyrody. Nie zabrakło w nim również praktycznych informacji o bazie noclegowej i gastronomicznej oraz szlakach turystycznych.

Oprócz funkcji informacyjnej, strona służyć ma także promocji regionu. Serwis oferuje reporterskie relacje z imprez rekreacyjno-sportowych oraz zapowiedzi ważniejszych wydarzeń kulturalnych i turystycznych w regionie.

Strona jest prosta w obsłudze, posiada funkcjonalny i przyjazny podział informacji oraz czytelną szatę graficzną. Dzięki takim rozwiązaniom jak galerie zdjęć i kalendarium imprez, internauci na bieżąco będą mogli śledzić najciekawsze wydarzenia w regionie.

Serwis będzie systematycznie aktualizowany, a z czasem rozbudowany zostanie o dodatkowe moduły informacyjne, by jeszcze bardziej zachęcać jego użytkowników do planowania podróży po subregionie konińskim.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit