Wydawnictwa

Kultura sakralna Ziemi Nałęczowskiej

Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina lessowych wąwozów” z siedzibą w Nałęczowie opublikowała interesujący, barwny przewodnik pt.: „Szlakiem kultury sakralnej Ziemi Nałęczowskiej”.

Autorami tej pozycji są miejscowi działacze kultury i turystyki: nauczyciele Anna Pandyka z Wąwolnicy oraz Maria i Krzysztof Zalechowie z Nałęczowa, a także Urszula Mirosław z gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie.

Publikację ułożono w formie słowniczka krajoznawczego, prezentując najciekawsze kościoły, kaplice i kapliczki oraz cmentarze z terenu miasta i gminy Nałęczów oraz gmin Wojciechów i Wąwolnica. Do najciekawszych obiektów tego terenu należą drewniany kościół w Wojciechowie, sanktuaria w Wąwolnicy i wsi Kębło, kaplica św. Karola Boromeusza w Nałęczowie i cmentarz w tym uzdrowisku, na którym zostali pochowani m.in. malarz Michał Elwiro Andriolli i pisarka Ewa Szelburg- Zarembina – pomysłodawczyni utworzenia Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie – Międzylesiu.

Przewodnik jest dostępny w punktach „it”, a także w Centrum Informacji Turystycznej w Parku Zdrojowym w Nałęczowie.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit