Najbardziej znany na świecie Polak wspiera działania Gdańsk Convention Bureau

Lech Wałęsa w korpusie Ambasadorów Kongresów Polskich

Lech Wałęsa podczas uroczystości losowania nagrody dla milionowego pasażera jednej z linii lotniczyc

Prezydent Lech Wałęsa zgodził się podjąć obowiązków honorowego Ambasadora Kongresów Polskich Regionu Pomorskiego. Przystał na prośbę, skierowaną do niego przez Gdańską Organizację Turystyczną. 30 października do sekretariatu GOT wpłynęła oficjalna odpowiedź wysłana z Biura Lecha Wałęsy w Gdańsku, przy Długim Targu.

„W imieniu i z upoważnienia pana Prezydenta Lecha Wałęsy, w odpowiedzi na list Pani uprzejmie informuję, że Pan Prezydent przyjmuje propozycję Gdańskiej Organizacji Turystycznej zaangażowania się w rolę Ambasadora Kongresów Polskich Regionu Pomorskiego” - napisała Ewelina Wolańska, dyrektor Biura Lecha Wałęsy, do Anny Górskiej, prezes zarządu GOT - Gdańsk Convention Bureau.

Wybitne osobistości Pomorza promują kongresy

- Na odpowiedź pana prezydenta czekaliśmy około miesiąca - mówi Anna Bartoszewicz-Pajka, wiceprezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej - Gdańsk Convention Bureau. - Oficjalne nadanie tytułu odbędzie się 19 listopada, w Warszawie, podczas uroczystej Gali, w Hotelu Polonia Palace, o godz. 19. W trakcie tej uroczystości, dyplomy Ambasadorów Kongresów Polskich otrzymają też między innymi dr hab. inż. Krzysztof J. Kaliński z Politechniki Gdańskiej; dr hab. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Medycznej w Gdańsku; prof. dr hab. med. Krystyna de Walden-Gałuszko z Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego; dr Tomasz Studzieniecki z Akademii Morskiej w Gdyni. Wcześniej już Ambasadorami Polskich Kongresów i Konferencji z Pomorskiego (na prośbę Gdańsk Convention Bureau) zostali: w 2006 roku - prof. dr hab. Stanisław Wrycza z Katedra Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Gdańskiego; kpt. Ryszard Wróbel z UNIPIL - prezes Polskiego Stowarzyszenia Pilotów Polskich (Polish Maritime Pilots Association), w 2007 roku - prof. dr hab. Anna Zielińska-Głębocka z Uniwersytetu Gdańskiego, posłanka na Sejm RP; prof. dr hab. Tomasz Szkudlarek z Uniwersytetu Gdańskiego Wydział Nauk Społecznych; prof. dr hab. n. med. Zbigniew Kmieć z Akademii Medycznej w Gdańsku. Rolą Ambasadorów, jest zachęcanie zagranicznych przedstawicieli korporacji zawodowych, naukowych, a także polityków do organizowania kongresów i konferencji na przykład w Trójmieście. 

Prezydent Lech Wałęsa ma konkretne plany przyciągania do Gdańska wpływowych instytucji. Pragnie, by oprócz Europejskiego Centrum Solidarności, powstało także Centrum Solidarności Europy. Zgłosił ten wniosek wiosną bieżącego roku, podczas wizyty w Gdańsku przewodniczącego Komitetu Regionów Unii Europejskiej.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit