Sądecka LOT

Małopolska wieś dla seniorów

Sądecka Organizacja Turystyczna przoduje w skali kraju, a pewnie także w szerszej skali, nie tylko w planowaniu rozwoju innowacyjnych produktów turystycznych, ale przede wszystkim w ich wdrażaniu.

Inicjatorka i konsekwentna realizatorka tych projektów Bożena Srebro, dyrektor Sądeckiej Organizacji Turystycznej, wiceprezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej ma na swoim koncie już takie inicjatywy, jak „Małopolska wieś dla dzieci”, „Małopolska wieś pachnąca ziołami”, „Małopolska – miodowa kraina”. Wszystkie są sprawdzone, funkcjonujące na rynku ku zadowoleniu gości, a także gospodarzy kwater agroturystycznych i ich partnerów. A dzieje się tak mimo dość surowych wymogów pomysłodawczyni, której stałą troską jest wysoka (by nie powiedzieć – bardzo wysoka) jakość usług turystycznych.

Sądecka Organizacja Turystyczna licząca 50 członków, jest bardzo dobrym przykładem organizacji społecznej, w której nie obraca się wielkimi kwotami. Składki członkowskie od 200 do 500 zł rocznie są naprawdę niewielkie. Liczy się kreatywność i współpraca, która jest dostrzegana i wspierana na miarę możliwości przez tutejsze samorządy.

W wyniku badań - także terenowych, szkoleń, warsztatów otrzymaliśmy katalog „Małopolska wieś dla seniorów”, zawierający opisy 15 starannie wybranych gospodarstw agroturystycznych, nastawiających się szczególnie na obsługę osób starszych z całego terenu województwa małopolskiego. Ich gospodarze to ludzie otwarci, serdeczni, chętnie spędzający czas z gośćmi, ale też nie narzucający się. Przygotowują liczne atrakcyjne, różnorodne propozycje wypełnienia czasu wolnego, choć ich wybór należy do gości. Inwencja leży po stronie gospodarzy, twórcy projektu przygotowali tylko „szuflady”, które gospodarze wypełniają ciekawymi pomysłami. W obiektach nie ma kłopotliwych schodów i innych barier.

W ofercie znajdziemy propozycje, takie jak: Stajnia „Grudki” w Woźnikach (Dolina Karpia), „Agrobella” w Żegocinie, „Pod Lasem” w Kamionnej, „Koziarnia” w Szczyrzycu, „Za Piecem” w Ujanowicach (Beskid Wyspowy), „Sądecki Bartnik” w Stróżach,  „Buczynowa Dolina” w Sękowej, „U Jaśka” w Wierchomli, „U Jędrusia” i „U Babci Mili” w Tyliczu, „U Janka” w Muszynie, „Familiówka” w Kluszkowcach, „Nad Wodospadem”, „Leśny Zakątek”  i „Domek w Górach”  w Stryszawie. Bożena Srebro podkreśla, że wszystkie wymienione wyżej grupy produktowe cieszą się dużym zainteresowaniem, także wśród gości zagranicznych. A wszystko dlatego, że oferty charakteryzuje wysoka jakość, a gospodarze kwater w ofertach nie mijają się z prawdą.

Koszt realizacji katalogu pokrył Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Jan Paweł Piotrowski


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit