Warmińsko-Mazurska ROT

Mazury i Podlasie razem

Wydawnictwa WMROT

Elżbieta Zawadzka, dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej uważa, że dokonywanie oceny tej organizacji nie powinno następować tylko na podstawie danych statystycznych, dotyczących liczebności szeregów członkowskich.

- Członków mamy tylko… 37, ale do Warmińsko-Mazurskiej ROT należą wszystkie lokalne organizacje turystyczne, a za ich pośrednictwem liczni przedstawiciele branży turystycznej - zauważa dyrektor Zawadzka. - Bezpośrednio  do WMROT wstąpiły jedynie 3 samorządy: miasto Olsztyn, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego i miasto Giżycko, ale wszystkie pozostałe samorządy z obszarów ważnych dla obsługi ruchu turystycznego,  należą do WMROT za pośrednictwem LOT-ów.

Dobre efekty współpracy z POT i PROT

Dyrektor Elżbieta Zawadzka chwali dobrą współpracę z POT, dzięki której region mógł tak bogato prezentować się na targach  m.in. w Berlinie, Poznaniu, Warszawie. Rozwija się współpraca z Podlaskiem. Dzięki zrozumieniu dyrektor Jadwigi Dąbrowskiej z PROT w Białymstoku, realiów nabiera perspektywa  wspólnej promocji Polski północno- wschodniej w wydawnictwach i na targach zagranicznych,  m.in. w Londynie (w ramach programu UE Polska Wschodnia)

Ambitne są warmińskie i mazurskie LOT-y, choć „zmiany warty” po kolejnych wyborach samorządowych powoduj ą niekiedy zbyt długą utratę ciągłości ich pracy.

Są jednak liczne pozytywy. Powstaje nowa lokalna organizacja turystyczna w Elblągu. Sieć „it” w regionie stale rozwija się. Jej nowy punkt powstał we Fromborku. Nie było jednak dotąd w województwie certyfikacji punktów i centrów „it”. -  Czekamy na efekty modernizacji placówek. Programem objętych jest doposażenie i wystrój 25 jednostek (na 35 istniejących), - mówi Elżbieta  Zawadzka.

Nowości wydawnicze

Na nadchodzące wakacje przygotowano zupełnie nowy przewodnik rowerowy po krainie wielkich jezior mazurskich, a także  przewodnik – atlas dla amatorów turystyki kajakowej po Łynie i jej dopływach, a więc po historycznej Warmii.

Podczas targów „Lato 2011” dyrektor Zawadzka  prezentowała w Warszawie nowy katalog ofertowy, przygotowany przez WMROT według własnej koncepcji, jeden z pierwszych nowoczesnych katalogów regionalnych. Umieszczono w nim 35 ofert produktowych, starannie wybranych,  odpowiadających kryteriom WMROT, obejmujących między innymi kilka trafnie skompilowanych świadczeń. Niewiele było natomiast materiałów informacyjnych o samym Olsztynie, który w minionych latach dominował wśród ekspozycji i intrygował ciekawymi pomysłami.

Jan Paweł Piotrowski

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit