„Poznań za pół ceny” – udana formuła promocji miasta

Media wsparły akcję poznańskiej LOT

Z poznańskiej akcji skorzystały tłumy chętnych…Więcej »

Akcja promocyjna „Poznań za pół ceny” Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej przyniosła efekt. Tłumnie było w restauracjach i muzeach, w ogrodzie zoologicznym i palmiarni. Wyższą frekwencję odnotowały hotele.

W weekend 13 i 14 czerwca w wybranych poznańskich hotelach, restauracjach, muzeach było o połowę taniej. Jak zapewnia Jan Mazurczak, dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej: taniej oznaczało także lepiej. Mieszkańcy i goście, którzy zawitali tego dnia do miasta mogli atrakcyjnie wypełnić czas wybierając według gustu z bogatego, bezpłatnego programu turystycznego. Można było przyłączyć się do jednej z grup zwiedzającej z przewodnikiem Ostrów Tumski z pierwszą w Polsce katedrą i grobami pierwszych władców Polski, Stary Rynek, kościół farny z podziemiami oraz Zamek Cesarski lub skorzystać z możliwości wejścia (w dużym tłoku) na teren udostępnionego wyjątkowo dla turystów fortu VIIIa.

Z pierwszych ocen wynika, że restauracje, które serwowały tego dnia tańsze posiłki sprzedały ich nawet czterokrotnie więcej niż zwykle. Wielu spacerowiczów pojawiło się w słynnej poznańskiej palmiarni. Z trudem spacerowało się też po zatłoczonych alejkach poznańskiego ZOO, szczególnie w pobliżu otwartego niedawno wybiegu dla słoni. Kilkuset uczestników zgłosiło się także do udziału w zabawie „Poszukiwacze Prawdy”, czyli w poznańskiej wersji coraz modniejszych i licznie organizowanych gier miejskich.

O weekendowych atrakcjach Poznania przez dwa dni głośno było w mediach. Aktualności Turystyczne również zapowiadały akcję poznańskiej LOT zachęcając do odwiedzin miasta w te dwa czerwcowe dni.

Katedra Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu przygotuje statystyczne podsumowanie akcji „Poznań za pół ceny”. Dane na temat frekwencji w hotelach restauracjach, muzeach i atrakcyjnych turystycznie miejscach miasta, jak również opinie ankietowanych na temat organizacji – poznamy według zapowiedzi PLOT – niebawem.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!