LOT „Ziemia Lęborska”

Na szlaku św. Jakuba

LOT bije także ręcznie Jacobi w punkcie sprzedaży pamiątek przy ul. Staromiejskiej w Lęborku

Jednym z motorów rozwoju turystyki na Ziemi Lęborskiej nazywanej „Błękitną Krainą” jest prężna Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborska”, która w lipcu wprowadziła do miejscowego obiegu żeton kolekcjonerski JACOBI o nominale I, który można kupić za 5 zł w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Wyszyńskiego 3.

- Żeton jest jednym z elementów promujących Lęborską Drogę św. Jakuba, nawiązującej do popularnych w średniowieczu szlaków pielgrzymkowych - mówi Marcin Krzciuk z LOT. - Trasa ta ma sto kilometrów i prowadzi od Sianowa, gdzie znajduje się sanktuarium NMP Królowej Kaszub, przez Lębork, do Smołdzina z Muzeum Przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego i jest odcinkiem szlaku wiodącego od Kaliningradu aż do granicy polsko-niemieckiej. 


Emisja pieniądza wyniesie 10 tysięcy sztuk. Monety można kupić na pamiątkę, mogą być także traktowane jako środek wymienny, za który będzie można nabyć piwo, np. w Restauracji „Różana” lub w Pałacu w Poraju. Jej projektantem jest rzeźbiarz Tomasz Sobisz. LOT bije także ręcznie Jacobi w punkcie sprzedaży pamiątek przy ul. Staromiejskiej w Lęborku. 


- Są prawie identyczne jak te z mennicy - mówi Roman Kal, dyrektor LOT. - Różnią się tym, że nie mają numeru seryjnego i daty. Jednak są sporą atrakcją, ponieważ turyści mogą je wybić własnoręcznie. Cena to 2,90. Jesteśmy zadowoleni z ich sprzedaży, bo cieszą się sporym zainteresowaniem.
(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit