Katalog PROT

Niepełnosprawnym łatwiej na Podlasiu

PROT

Dużo się mówi i pisze na temat konieczności ułatwiania turystyki osobom niepełnosprawnym, którymi nie są przecież jedynie osoby z dysfunkcją narządów ruchu. Liczą się jednak przede wszystkim konkrety. Z dużą satysfakcją odnotowujemy więc wydanie katalogu „Turystyka osób niepełnosprawnych w województwie podlaskim”, który powstał dzięki Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Znaczącym osiągnięciem twórców tej publikacji jest dokonanie przeglądu wszystkich istotnych obiektów, tj. bazy noclegowej, rekreacyjnej, gastronomicznej oraz obiektów atrakcyjnych turystycznie, pod kątem ich dostępności dla osób z dysfunkcją narządów ruchu, niedosłyszących, a także osób, które mogą ewentualnie korzystać z tych obiektów przy pomocy ich obsługi lub własnych opiekunów. W katalogu znalazły się więc dostępne dla niepełnosprawnych kościoły, placówki kultury, hotele, restauracje, pałace, muzea, galerie.

Uzyskaliśmy pokaźny zbiór informacji, co nie oznacza, że w kolejnych wydaniach publikacji nie powinny pojawiać się nowe obiekty umożliwiające uprawianie turystyki bez barier.

Obiekty opisano w układzie mikroregionów turystycznych, co ułatwia zaplanowanie tras turystycznych. Tymi obszarami są: Białystok i okolice, Puszcza Knyszyńska, Puszcza Białowieska, Suwalszczyzna i Ziemia Sejneńska, Pojezierze Augustowskie, Ziemia Łomżyńska i dolina Biebrzy.

Jan Paweł Piotrowski

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit