Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna

Oferta Bractwa Flisackiego

Podkarpacki ROT ze swoją ofertą turystyczną wychodzi daleko poza granice województwa. Jednym z przykładów lokalnych, a przy tym szeroko pojętych inicjatyw jest działalność Bractwa Flisackiego z Ulanowa, organizatorów lipcowego Flisu Odrzańskiego Oława – Szczecin czy spływu tratwami Wisłą aż do Gdańska.

Roman Pokora, cechmistrz Bractwa Flisackiego z Ulanowa zapraszał na Międzynarodowy Zjazd Flisaków, który odbędzie się w czerwcu 2009 roku. Zjazd poprzedziła już konferencja pn. „Kulturalne i turystyczne walory flisactwa polskiego” zorganizowana przez Bractwo Miłośników Ziemi Ulanowskiej p.w. św. Barbary i Ulanowski oddział Ligi Morskiej i Rzecznej, która miała miejsce w Ulanowie w marcu br.
Cel, jaki przyświeca inicjatywie, to zaprezentowanie gościom z wielu krajów Europy walorów turystycznych miast i miasteczek położonych wzdłuż Sanu, Wisły, Odry i Tanwi, zagospodarowanie wód i nadbrzeży tych rzek; szczególne podkreślenie tradycji flisackich, a także organizacja „II Flisu Szlakiem Praojców” na trasie Sanok - Przemyśl – Ulanów – Gdańsk w ramach Międzynarodowego Zjazdu Flisaków Ulanów 2009.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit