PROT oddaje się do dyspozycji firm, przywożących turystów z zagranicy

Osłabienie złotówki powoduje wzrost zainteresowania naszym krajem

Marta Chełkowska, wiceprezes PROT…Więcej »

W rejonie Zatoki Gdańskiej ciągle istnieją znaczące możliwości zwiększenia ruchu turystycznego. Wystarczy mieć dobry pomysł lub wykorzystać istniejące rezerwy, na przykład w ofertach golfowych. Poza tym - trzeba być niezwykłym, wyróżniać się atrakcyjnością spośród innych ofert, z innych regionów, państw czy kontynentów.

O tym mówiono w Gdańsku, podczas spotkania, zorganizowanego przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną (PROT), Gdańską Organizacją Turystyczną oraz Polską Izbą Turystyki oddział Pomorski w Gdańsku.

Konferencja ta przeznaczona była głównie dla reprezentantów touroperatorów, zajmujących się przywożeniem cudzoziemców na wypoczynek do Polski, a zwłaszcza na obszar województwa pomorskiego. Generalnie, z dyskusji, jaka toczyła się podczas tej konferencji, wyłania się klarowny wniosek: kierunki promocji muszą być precyzyjnie określone w oparciu o wartości wyraźnie wyróżniające region.

- Teraz, w związku z osłabianiem gospodarki, nasze starania w kreowaniu wizerunku Polski za granicą muszą nabrać szybszego tempa - mówił Mieczysław Struk, wicemarszałek województwa, prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - To zadanie bardzo ważne dla nas i cieszę się, że jesteście państwo zainteresowani tym, by coraz więcej turystów przyjeżdżało do nas ze Skandynawii, czy Niemiec. Musimy ustalić formy współpracy. PROT jest do państwa dyspozycji - powiedział marszałek Mieczysław Struk do zgromadzonych na sali touroperatorów.

4 mln turystów w Pomorskiem

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit