Play Mazovia. Mazowsze stawia na turystyczną aplikację mobilną

play mazovia mat pras

Samorząd Mazowsza próbuje wykorzystać popularność smartfonów do promocji turystyki w regionie. Pomóc ma w tym nowa aplikacja mobilna Play Mazovia.

Nowe czasy wymagają nowych narzędzi. To prawda stara jak świat, a w życie próbują ją wcielić mazowieccy samorządowcy. Szukając nowych możliwości promocji turystyki w regionie postanowili skorzystać z nowych technologii. Tak powstała nowa aplikacja mobilna Play Mazovia, z której korzystać mogą wszyscy użytkownicy smartfonów.

W aplikacji znajdziemy m.in. zbiór pomysłów na aktywne odkrywanie Mazowsza. Niezależnie od tego, czy turysta będzie wolał zobaczyć tradycyjne muzea z niezwykłymi eksponatami, nowoczesne galerie i malownicze zamki i pałace czy skorzystać z uroków sielankowych gospodarstw agroturystycznych, urokliwych parków i eleganckich kompleksów hotelowych. W Play Mazovia będzie mógł zasięgnąć informacji o wszelkich obiektach i szlakach turystycznych, a także dowiedzieć się o najnowszych, aktualnych wydarzeniach na terenie województwa.

- Nasza propozycja to możliwość planowania rodzinnych wypraw po regionie, ale też wirtualnego odwiedzania najciekawszych atrakcji Mazowsza. Dla miłośników zabawy i rywalizacji umieściliśmy w aplikacji grę, z którą podróżowanie po naszym regionie będzie jeszcze bardziej ekscytujące – zachwala narzędzie zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w UMWM Izabela Stelmańska.

By skorzystać z opcji „Gram i zwiedzam” należy założyć w aplikacji konto. Za odwiedzenie każdego miejsca, np. zamku czy muzeum, ale też za wzięcie udziału w określonym wydarzeniu kulturalnym czy sportowym otrzymuje się punkty. Podobnie za wykonywanie określonych zadań w odwiedzanych miejscach. Jak przekonują przedstawiciele samorządu, może być to świetna pomoc naukowa dla nauczycieli planujących szkolne wycieczki.

Do skorzystania z zawartego w Play Mazovia przewodnika turystycznego logowanie nie jest konieczne. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Korzystać z niej mogą użytkownicy zarówno systemu Android jak i iOS. Potrzebne jest tylko połączenie z internetem oraz włączona lokalizacja GPS. Dzięki aplikacji można zaplanować również kolejową podróż przez Mazowsze.

Źródło: mrot.pl, fot. materiały prasowe

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit