Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna

Płock może zawstydzić inne mazowieckie miasta

Płock może zawstydzić

Jednym z młodszych, a jednocześnie bardzo prężnych „lotów” jest Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, której prezesuje Aleksander Niweliński.O niektórych jej zadania informuje dyrektor biura, Iwona Krajewska, która wraz z reprezentacją członków PLOT, pojawiła się na targach turystycznych TT Warsaw.


- Aktualnie PLOT liczy około 30 członków z terenu miasta Płocka i powiatu ziemskiego płockiego. Należą do nich samorządy, biura podróży, hotele, muzea i inne instytucje kultury - mówi I. Krajewska. - Dużą rolę odgrywa współpraca z samorządem miasta Płocka, zwłaszcza z zaangażowanym w sprawach turystyki prezydentem Mirosławem Milewskim. Prestiżu dodaje członkostwo zasłużonego Towarzystwa Naukowego Płockiego, Muzeum Mazowieckiego, innych muzeów i instytucji kultury oraz stowarzyszeń. Szkoda, że członkiem PLOT nie jest Orlen, ale może to nastąpi.

Zadania organizacji są rozlegle, to m.in.: portal turystyczny, realizacja materiałów promocyjnych, w tym ulotek; udział w targach. Liczba materiałów informacyjnych o Płocku na stoisku TT Warsaw była imponująca. Płock może zawstydzić inne mazowieckie miasta! Można było otrzymać kilka wersji planu miasta, informatory o trasach spacerowych oraz całe pakiety „Płock na weekend” obejmujące informacje o atrakcjach i infrastrukturze miasta. Płock to miasto najstarszej polskiej szkoły średniej, uczelni, wielu muzeów, cennych zabytków na Wzgórzu Tumskim, festiwali, pięknie położonego zoo, teatru i nie tylko!

Rozmówczyni chwali współpracę z Centrum Informacji Turystycznej kierowanym przez Małgorzatę Furmanek, „uczennicę” zasłużonej działaczki turystyki Teresy Szpotańskiej. Sąsiedztwo lokali CIT i PLOT te współpracę dodatkowo ułatwia.

(jpp)

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit