Próbny rok akcji PLOT

Płocki Paszport Turystyczny

Płocki Paszport Turystyczny

Iwona Krajewska – dyrektor biura Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w trakcie targów TT Warsaw 2011 informowała o innowacjach poczynionych przez tę prężną organizację, którą kieruje Aleksander Niweliński, na co dzień dyrektor jednego z najpiękniejszych i najbardziej rozwojowych ogrodów zoologicznych w Płocku.

O atrakcjach Płocka napisano już dużo: zabytki z katedrą i grobami władców Polski Bolesława Krzywoustego i Władysława Hermana, malownicza skarpa Wisły, najstarsza polska szkoła – Małachowianka (z muzeum), największe krajowe zbiory secesji w Muzeum mazowieckim, cenne zbiory sztuki sakralnej Muzeum Diecezjalnego, najstarsze w Polsce Towarzystwo Naukowe Płockie, katedra Mariawitów, ciekawe festiwale i imprezy plenerowe, teatr… itd.

Aby przyciągnąć do Płocka większą liczbę turystów PLOT w tym roku wystartował z Płockim Paszportem Turystycznym. Nakład 1500 sztuk rozszedł się natychmiast. Turyści – posiadacze paszportu potwierdzają obecność w 10 największych atrakcjach miasta. Po potwierdzeniu pobytu mogą liczyć na ulgi w licznych obiektach gastronomicznych i handlowych

Inicjatywa sprawdziła się, co nie oznacza, ze nie należy jej doskonalić – dyskutujemy z  dyrektor Krajewską. Warto wprowadzić program lojalnościowy dla turystów stale odwiedzających Płock (np. losowanie nagród), a także dla partnerów, tych którzy najczęściej byli odwiedzani przez turystów z paszportem. Pod rozwagę warto wziąć też ewentualne rozszerzenie zasięgu Paszportu o okolice miasta, a także określenie kryteriów dla zgłaszających się partnerów Paszportu (już teraz pojawiają się nowi).

Pierwszą edycję paszportu w 70 proc. sfinansował samorząd miejski, a 30 proc. PLOT. W kolejnych, ale dalszych edycjach, można mrowić o perspektywie samofinansowania tego przedsięwzięcia. - Paszport jest dostępny w Centrum Informacji Turystycznej w Płocku i tylko tam – mówi Sylwia Czebreszuk z CIT.  – Nie będzie kolportowany w innych miejscach, pragniemy w ten sposób zainteresować turystów i mieszkańców Płocka naszą placówką.

Jan Paweł Piotrowski

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit