Dolnośląska ROT

Poseł Jarosław Charłampowicz ponownie prezesem DOT

DOT ściśle współpracuje z operą wrocławską i w jej gościnnych progach odbyło się XIX Zwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze DOT / fot.: Marek Perzyński

Rośnie liczba firm turystycznych, które wstępują do Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. A to znaczy, że cieszy się ona uznaniem na rynku tej branży, wynika z obrad XIX Zwyczajnego Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego DOT, które odbyło się 29 kwietnia we Wrocławiu. Zarząd DOT otrzymał jednogłośnie absolutorium, a jego prezesem został ponownie poseł na Sejm RP Jarosław Charłampowicz.

Nie znaczy to, że wszystko zostało w DOT po staremu. Zmienił się skład komisji rewizyjnej, której przewodniczącym został Wojciech Nowak, szef przystani „Zatoka Gondoli” we Wrocławiu. Ponadto zarząd DOT liczy teraz nie 13 a 12 osób i wybrano do niego częściowo nowe osoby.

Nie zmieniła się natomiast strategia DOT, która zakłada kierunek obliczony na zwiększenie aktywności turystycznej na Dolnym Śląsku. Przyczynić mają się do tego na przykład planowane na przyszły rok obchody Roku Franciszka Pabla – pierwszego koncesjonowanego przewodnika w świecie, który działał i mieszkał na terenie ziemi kłodzkiej (województwo dolnośląskie). O objęcie patronatu nad tymi obchodami prosił przedstawiciel starostwa powiatowego w Kłodzku.

- Jesteśmy najbardziej zasobnym w zabytki regionem w Polsce – przypomniał zebranym ks. dr Józef Lisowski, kanclerz kurii biskupiej w Legnicy (diecezja legnicka jest członkiem DOT). Jego wystąpienie nie miało jednak charakteru upomnienia duszpasterskiego, ale informacyjnego.

Diecezja legnicka rozwój turystyki traktuje poważnie i wdraża szereg projektów. „Przeniknij głębiej zabytki diecezji legnickiej” - tak brzmi hasło jednego z nich. Obejmuje on interesujące obiekty, ale nie mają one szczęścia do turystów, ponieważ leżą poza głównymi szlakami turystycznymi. I ten projekt ma pełne błogosławieństwo DOT.

- I my realizujemy szereg własnych projektów, żeby wymienić choćby „Inwestujemy w turystykę”, „Euro 2012 – szansa turystyczna dolnośląskich subregionów”, „Dolnośląska karta turystyczna” - mówił Rajmund Papiernik, dyrektor biura zarządu DOT.

Marek Perzyński

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!