Czarnkowsko-Trzcianecka Lokalna Grupa Działania

Potrzebna „it” w krainie nad Notecią

Przyjedź 28 kwietnia do Czarnkowa!  Wystawa rolnicza, pokaz wikliniarstwa, witrażu, pokaz ginących zawodów, kiermasz produktu lokalnego, zajęcia rękodzielnicze a także klaun i szczudlarze spacerujący w miasteczku – to atrakcje, które będą dostępne przez całą niedzielę

- Skupiamy około 130 członków  - mówiła Agata Michalska z Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania, już po raz drugi reprezentująca tę organizację na targach ITM w Warszawie. - Naszymi członkami są m.in. Starostwo Powiatowe w Czarnkowie, przedsiębiorstwa turystyczne, gospodarstwa agroturystyczne, organizacje pozarządowe, placówki kultury.

Turystyka stanowi bardzo istotną część programu działalności tej aktywnej LGD.  Trudno się dziwić, wszak nie brak tutaj atrakcji turystycznych. Są to zwłaszcza szlak kajakowy Noteci i Puszcza Notecka. Rozwija się mająca duże tradycje turystyka piesza, rowerowa, kajakowa, przyrodnicza, ale też i konna.

Dwa Miasta - Trzcianka i Czarnków aż do 1939 r. były rozdzielone granicą polsko-niemiecką, a po 1945 r. długo dzieliła je granica powiatów. Wynika stad także ciekawa dla turystów różnorodność krajobrazu kulturowego. Podzielony granicą aż do lat 70. XX w. był też Wieleń - jedno z miast powiatu.

LGD jest grupą bardzo ambitną. Organizuje udział w targach, prowadzi działalność wydawniczą, szkolenia w zakresie małej  i średniej przedsiębiorczości, w tym turystyki i agroturystyki. Współpracuje z sąsiednim,  także nadnoteckim powiatem strzelecko-drezdeneckim, leżącym już w województwie lubuskim.

I wydawałoby się, że brakuje tutaj tylko „ptasiego mleka”, ale… niestety. Nie ma tu punktu informacji turystycznej. Na razie turyści zwracają się w tych sprawach do biura LGD, w którym chętnie udzielane są odpowiedzi.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit