Badania i sondaże

Poznań jest atrakcyjny, a nawet bardzo atrakcyjny

Poznańskie Krzyże na pl. Mickiewicza…Więcej »

- W rankingu polskich miast najchętniej odwiedzanych przez turystów zagranicznych, prowadzonym przez Instytut Turystyki w Warszawie, Poznań znajduje się na trzeciej pozycji. Przyjeżdża do nas ok. 700 tys. osób rocznie.

Kraków wedle tego rankingu odwiedza rocznie 1,1 mln turystów zagranicznych, gdy tymczasem tylko na lotnisku Balice odprawia się ich kilka milionów. To nie może być błąd statystyczny – mówi Jan Mazurczak, dyrektor Biura Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Podejrzewam, że Poznań trzecią pozycję zawdzięcza turystyce biznesowej, co właśnie może stwarzać mylne wrażenie, że istotnie jest trzecim miastem w Polsce pod względem atrakcyjności turystycznej. Dotychczas w naszym mieście nie prowadzono własnych badań. Chcemy wiedzieć, jak jest naprawdę. Dlatego postanowiliśmy sami sprawdzić.

Jednolity system komputerowy

PLOT, wespół z Katedrą Turystyki poznańskiej Akademii Ekonomicznej, przygotowuje się do tego od kilku miesięcy. Badania rozpoczną się w końcu września 2008 r., a potem będą regularnie powtarzane. Już zbierane są informacje dotyczące ostatnich dwóch lat, np. z lotniska pasażerskiego Ławica, z muzeów oraz z Centrum Informacji Turystycznej. Wiedza o liczbie pasażerów samolotów linii lotniczych, ale także wiedza o tym, z których portów samoloty przylatują do Poznania, narodowość turystów i cel przybycia do tego miasta, pozwoli ocenić, które działania marketingowe są najbardziej skuteczne, efektywne. Przygotowywany jest ponadto jednolity system komputerowy pozwalający zbierać informacje w tych miejscach, gdzie można uzyskać wiedzę o ruchu turystycznym.

Badania w pobliżu bram turystycznych

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!