LOT „Warkocz Pilicy”

Pracujemy społecznie

Mazowiecki odcinek doliny Pilicy jest znany turystom, nie od dziś. Wspaniały szlak wodny, uroda sadów, lasów, cenne zabytki Warki – miasta Kazimierza Pułaskiego i Piotra Wysokiego, okoliczne dwory i pałace są niewątpliwym magnesem.

- Dobrze się więc stało, że odradzająca się turystyka na tych obszarach wzmocniła swoją pozycję i siłę dzięki integracji. Integracja ta ma na imię „Warkocz Pilicy” i jest jedną z najmłodszych lokalnych organizacji turystycznych – powiedziała Karolina Fiszlak reprezentująca Zarząd LOT z siedzibą w Warce podczas pikniku „Odkryj Mazowsze” zorganizowanego przez warszawską ALMAMER Szkołę Wyższą, pod patronatem marszałka województwa mazowieckiego.

LOT „Warkocz Pilicy”, powołany w końcu 2009 r., skupia aktualnie  18 członków z terenu powiatów białobrzeskiego i grójeckiego, m.in.: miasto Warka, miasto Białobrzegi, Browar w Warce, hotele, pensjonaty, ośrodki jazdy konnej. Powstały już materiały informacyjne, kalendarz imprez turystycznych i kulturalnych. LOT występował na kilku imprezach targowych.

Prezesem LOT-u jest Wojciech Dyrda, dyrektor ośrodka Sielanka, a w składzie Zarządu są: Iwona Stefania (dyrektor Muzeum K. Pułaskiego w Warce), Arkadiusz Kurowski (dyrektor ośrodka wypoczynkowego Olszynka), Matylda Sobiniak (browar Warka). Wielkim sojusznikiem LOT-u jest wicestarosta białobrzeski Adam Bolek.

- Pracujemy społecznie. Wraz z planowanym utworzeniem centrum „it” w siedzibie LOT w Warce, pojawią się etaty – mówi K. Fiszlak.

A może warto wymyślić jakąś nietypową akcję promocyjną dla LOT? Na przykład nawiązujący do nazwy tej organizacji - konkurs fryzjerów „o najpiękniejszy warkocz Pilicy” – zastanawiamy się wspólnie.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit