Gdańska Organizacja Turystyczna

Prestiżowa ICCA Silent Auction

Gdańska Organizacja Turystyczna

Gdańsk Convention Bureau (Biuro Konferencji i Kongresów), działające w ramach Gdańskiej Organizacji Turystycznej (GOT), jako jedyna polska firma bierze udział w międzynarodowej aukcji - ICCA Silent Auction.

Gdańsk Convention Bureau wystawiło na aukcję pobyty w trzech renomowanych hotelach z regionu: w Dworze Oliwskim, Holiday Inn oraz w Pałacu w Leźnie. Dodatkowo prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz przekazał na aukcję bursztynowy naszyjnik, który wykonała pracownia bursztynu Wikwol.

Licytacja on-line

W aukcji bierze udział 70 firm z całego świata, m.in. z Włoch, Hiszpanii, Grecji, Litwy, a także z Chin, i Meksyku. Można licytować różnego rodzaju nagrody – m.in. vouchery do hoteli, bilety lotnicze, wstępy do restauracji, wycieczki, kursy gry w golfa, pakiety SPA itp. Uczestnicy kongresu (około 800 osób) będą mogli przeglądać zaproponowane nagrody i zaproszenia, licytować i kupować najbardziej interesujące w systemie on-line na oficjalnej stronie ICCA.
ICCA Silent Auction jest to aukcja nagród ufundowanych przez członków ICCA i odbywa się w związku z 47 ICCA Congress & Exhibition. Międzynarodowy kongres ICCA jest każdego roku najważniejszym światowym wydarzeniem dla branży turystyki biznesowej. W tym roku Kongres ICCA odbędzie się w mieście Victoria w Kanadzie.

Wsparcie Forum Młodych Profesjonalistów

ICCA Silent Auction 2008 zakończy się 4 listopada 2008r., dzień przed rozpoczęciem Kongresu ICCA - podczas oficjalnej gali wręczenia nagród zwycięzcom aukcji. Fundusze zebrane podczas Silent Auction posłużą jako finansowe wsparcie przy organizacji Forum dla Młodych Profesjonalistów podczas Targów Turystyki Biznesowej EIBTM w Barcelonie.
Udział Gdańskiej Organizacji Turystycznej w ICCA Silent Auction jest formą promocji Gdańska i regionu na świecie jako miejsca organizacji kongresów i konferencji.
Gdańska Organizacja Turystyczna i Gdańsk Convention Bureau jest członkiem Międzynarodowej Organizacji Kongresów i Konferencji ICCA od sierpnia ubiegłego roku. W Polsce do stowarzyszenia ICCA należy (poza GOT) 10 podmiotów.

Katalog nagród wybranych do licytacji: „http://www.iccaworld.com/cnt/files/Silent 20Auction/2008 Silent Auction Guide to Prizes.pdf”

-------------------------------------------

ICCA jest stowarzyszeniem istniejącym od 1963 roku, założonym przez biura podróży w celu lepszej wzajemnej współpracy w obliczu szybkiego rozwoju rynku międzynarodowych konferencji. Aktualnie ICCA jako jedna z najważniejszych organizacji z tej branży zrzesza 800 podmiotów, firm oraz organizacji działających w turystyce biznesowej z 80 krajów. Siedziba główna ICCA znajduje się w Amsterdamie w Holandii.
Działalność w ICCA odbywa się na dwóch głównych płaszczyznach: współpraca członków w ramach tej samej kategorii (taka sama lub podobna specjalność) oraz niezależnie współpraca terytorialna, z podziałem od kontynentów, przez regiony aż do współpracy lokalnej w ramach jednego miasta. Członkowie ICCA korzystają również z możliwości wymiany informacji o swoich klientach oraz o ich konferencjach w ramach warsztatów wymiany informacji biznesowej (bussiness exchange workshop).
ICCA od 1972 r. prowadzi bazę danych o byłych oraz przyszłych konferencjach, które spełniają następujące warunki: są organizowane przez międzynarodowe stowarzyszenia, odbywają się regularnie i zamiennie w co najmniej 3 różnych krajach oraz uczestniczy w nich minimum 50 osób. Baza danych, dostępna wyłącznie dla członków ICCA, udostępnia informacje o ponad 72 tysiącach konferencji organizowanych przez ponad 5 tysięcy stowarzyszeń. W bazie zawarta jest m.in.: historia każdej konferencji, informacje o stowarzyszeniach – zleceniodawcach konferencji, kontakty do osób podejmujących decyzje w stowarzyszeniach, cykliczność, a często również informacja czy otwarto już możliwość składania ofert na konferencje planowane w przyszłych latach. Baza dostępna jest on-line.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit