Rowerzysto, podziel się opinią o Roztoczu

Turyści lubiący wycieczki rowerowe, znający trasy prowadzące po terenach Roztocza, mogą pomóc w pracy nad podnoszeniem ich standardu. Do końca marca Lokalna Organizacja Turystyczna Roztocze, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Roztoczańskiej – Rowerowe Roztocze oraz Roztoczańskie Stowarzyszenie Agroturystyczne, oczekują od osób, które zechcą wziąć udział w ankiecie internetowej, odpowiedzi na kilkanaście sondażowych pytań. Oprócz podzielenia się wiedzą, respondenci zapraszani są do wzięcia udziału w konkursie.

– Rok 2016 ogłoszony został Rowerowym Rokiem Roztocza dlatego chcemy się dowiedzieć skąd turyści do nas przyjeżdżają, w jakich miejscowościach zatrzymują się i jakie są ich ulubione trasy. Badanie w formie ankiety internetowej ma również na celu zebranie opinii na temat wad i zalet regionu dla turystów rowerowych oraz ich oczekiwań i potrzeb wobec infrastruktury i produktów turystycznych – mówi Michał Basiński, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Roztocze. W tym roku turyści zaczną korzystać z nowej, przebiegającej przez Roztocze, trasy Polski Wschodniej Green Velo. Intensywna promocja powinna zachęcić wielu nowych rowerzystów do poznania odcinka trasy przebiegającego przez Roztocze. W popularyzacji mogą pomóc planowane imprezy rowerowe, ale także materiały informacyjne ułatwiające planowanie wycieczek. Wydano drukiem między innymi przewodnik turystyczny i mapy w serii „Rowerem po Roztoczu”. – Wyniki badań po opracowaniu zostaną przesłane lokalnym samorządom i organizacjom turystycznym. Wiedza, którą zdobędziemy pomoże wszystkim, którzy planują rozwój i wspieranie turystyki rowerowej na Roztoczu, miedzy innymi pozwoli na dostosowanie kolejnych rowerowych projektów do oczekiwań rowerzystów na przykład dostosowania infrastruktury, organizacji wydarzeń i promocji – precyzuje prezes Basiński.

Badanie potrwa do końca marca, a jego wyniki ogłoszone zostaną w połowie kwietnia. Twórcy ankiety proszą o odpowiedź na kilkanaście pytań. Należy kliknąć jedną z sugerowanych odpowiedzi. Pierwsze pytanie o motywy przyjazdu na Roztocze, zawiera ich 14. Jeśli wśród podpowiedzi nie ma tej właściwej, można dopisać własną treść, prawidłowo precyzującą powody. Jak wiele sondaży internetowych, tak i ten, zawiera element zabawy konkursowej. Warunkiem wzięcia w niej udziału jest ułożenie propozycji hasła promującego turystykę rowerową na Roztoczu oraz podanie adresu e-mail, który posłuży organizatorom do skontaktowania się z uczestnikiem konkursu.

Ankieta umieszczona została pod tym linkiem

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit