Związek Gmin i Powiatów Dorzecza Parsęty

Tam, gdzie tryskała ropa

VII Międzynarodowy Spływ Kajakowy „Parsęta 2008”…Więcej »

Niewielkie, urokliwe miasto Karlino, opodal Białogardu (Zachodniopomorskie), przeszło do historii dzięki potężnej erupcji ropy naftowej. Teraz gospodarze - Urząd Gminy Karlino, a także organizacje pozarządowe myślą, jak ten fakt wykorzystać w promocji miasta i regionu.

- Z punktu widzenia turystyki szczególne znaczenie ma profesjonalna informacja turystyczna – mówią Maria Antończak i Beata Tyszkiewicz, reprezentujące Urząd Gminy i bardzo prężny Związek Gmin i Powiatów Dorzecza Parsęty, który pełni rolę lokalnej organizacji turystycznej. W gminach członkowskich Związku, w tym oczywiście w Karlinie, funkcjonują punkty informacji turystycznej. W Karlinie działa on w ramach Referatu Turystyki i Promocji Urzędu Miasta. Rozwój turystyki wspiera burmistrz Karlina Waldemar Miśko.

W opinii rozmówczyń współpraca z Zachodniopomorską Regionalną Organizacją Turystyczną układa się wręcz wzorowo. To m.in. wspólny udział w targach, weryfikacja baz danych do wydawnictw i stron internetowych. - Dzięki temu mamy coraz więcej turystów na naszych szlakach rowerowych i spływach kajakowych, które stały się już specjalnością miasta i gminy – oceniają sytuację rozmówczynie.
(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!