Informator Turystyczny Województwa Podlaskiego

To coś więcej niż inicjatywa wydawnicza

W ciągu trzech ostatnich miesięcy ubiegłego roku szeregi podlaskiej ROT wzrosły o jedną trzecią. Obecnie liczy ona 43 członków. Nowe zgłoszenia to efekt wspólnych działań przy opracowaniu „Informatora Turystycznego Województwa Podlaskiego”.

To szczególne wydawnictwo stanowi wizytówkę regionu i kompendium wiedzy o turystyce w Polsce północno-wschodniej. Zawiera odpowiedzi na najczęstsze pytania turystów pojawiające się w CIT Białystok: ogólne informacje o województwie podlaskim, opis parków narodowych regionu, atrakcje Białegostoku, Augustowa, propozycje wycieczek do państw ościennych, tj. Litwy i Białorusi, pomysły na wyjazdy weekendowe, prezentacje specjałów kuchni regionu, dane na temat bazy noclegowej i usług przewodnickich w regionie. Każdy rozdział uzupełniają oferty członków PROT.

Informator zszedł z maszyn drukarskich w nakładzie 12 tys. egzemplarzy. W tej liczbie część w polskiej wersji językowej, a także w angielskiej, francuskiej i niemieckiej. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyznał dotację na druk materiału. Wydania obcojęzyczne przekazane zostały do sieci dystrybucyjnej Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej wzbogacając ofertę promocyjnych publikacji o polskich regionach.

Wstępna koncepcja informatora opracowana przez Jadwigę Dąbrowską, dyrektor Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, zakładała, że obok opisów poszczególnych hitów turystycznych województwa podlaskiego znajdą się na jego stronach informacje o ofertach członków ROT. Dobór najciekawszych atrakcji turystycznych i prace nad redakcją wydawnictwa powierzone zostały Ewie Konopce.

- Pracując nad tekstem zwracałam się o konsultację do specjalistów – mówi Ewa Konopka. – Ostateczny kształt informatora powstał przy współpracy między innymi Andrzeja Grygoruka, wicedyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego, Małgorzaty Karaś, dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego, dr Czesława Okołowa, byłego dyrektora BPN. Wszystkim należą się od PROT słowa podziękowania za merytoryczną pomoc i wskazówki.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit